Sponsorlu Bağlantılar

Sivilce izleri birçok kadının cilt bakımında asla baş edemediği problemler arasındadır.  Vücudumuzun herhangi bir yerinde çıkan sivilceleri sıkmayın. Sivilce izleri oluşmaması için çok sıkmak istiyorsanız sivilce için üretilen özel metal çubuklar yardımı ile sıkmalısınız. Kullandığınız her bir makyaj fırçası haftada bir kere mutlaka temizlenmeli, temizlenmeyen fırçalar akne, sivilce, siyah nokta oluşumuna sebep olacaktır.

Yüzünüze her gün sivilce maskeleri ve peeling yapmak ölü hücreleri canlandıracağı gibi daha sağlıklı bir görünüm için de şarttır. Sigara içmek ya da sigara içilen bir ortamda bulunmak da cildinizin düşmanıdır. Lekeler ve sararmalar da olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Gül suyu ile sivilce maskesi; Gül suyu cildi temizlemek için önemli bir bitkidir. Maske için gerekli olan malzemeler; bir yemek kaşığı gül suyu ve iki tatlı kaşığı organik bal. Tüm malzemeleri karıştırarak bulamaç haline getirin. Cildinize sürüp 20 dakika bekletin ardından ılık su ile yıkayın. Yine bir diğer tarifte 100 ml gül suyu, 2 yemek kaşığı bal, 2 yemek kaşığı şeker, 2 tatlı kaşığı kadar E vitamininin yağ formunu plastik ya da cam bir kapta karıştırın. Birkaç dakika bekletin ve boyunca cildinize uygulayın, ılık su ile yıkayın.

Sivilcelere doğal çözümler için diğer bir tarif ise limon maskesi; bir çorba kaşığı limon suyu ve iki çorba kaşığı bal malzemeleri karıştırarak ocağa koyun, bir süre kaynadıktan sonra ocaktan alın. Sürülebilecek ısıya gelince yüzünüze sürün ve on beş dakika bekletip cildinizi temizleyin. 10 gün boyunca bu maskeyi uygulayın.

Sponsorlu Bağlantılar