Sponsorlu Bağlantılar

Hareketli ve zeki kişiler olan İkizler, çok renkli ve çok yönlü bir kişiliğe sahiptirler. Merak duyguları gelişmiş olduğu gibi aynı anda birden fazla ilgi alanları olabilir. Yeni kişilerle tanışmayı seven İkizler burcu, yeni fikirlere ve heyecanlara da her zaman açıktırlar. Hızlı düşünme yetenekleri sayesinde hem çok pratiktirler, hem de hızlı hareket ederler. Sabit ve hareketsiz kalmak onlar için son derece sıkıcıdır ve bu tip durumlara karşı direnç gösteremezler. Zaman zaman çokbilmiş ve ukala görünmeleri, bilgi konusunda da meraklı olmalarından kaynaklanmaktadır. Çok iyi bir hitabet ustası oldukları için kişileri konuşmaları ile çok kolay etki altına alabilirler.

İkna konusunda da çok başarılı oldukları gibi, hazır cevap yanları ve esprili kişilikleri ile de ilgi odağı olurlar. Son derece eğlenceli bir kişiliğe sahiptirler. İkizler çoğu zaman kendi menfaatlerine uygun davranmayı tercih ettiklerinden bencil oldukları da söylenebilir. Hem çok verici, hem de bencil olmaları onların dengesiz davrandıklarını düşündürebilir. Sık sık fikir değiştirdikleri gibi yalana da meyillidirler. Araştırmacı kişilikleri yeni yerler görmek ve yeni kişilerle tanışmak konusunda itici güçleridir. Sıkıntılı ve güç anlar karşısında kolay çözüm geliştirirler ve bu anlamda oldukça yaratıcıdırlar. Karşı cinse karşı oldukça nazik kişilerdir ve saygılı davranışları ile de büyük beğeni toplarlar. Dışa dönük yapıları vardır ve duygularını her zaman kolaylıkla ifade ederler. Aşırı duygusal değildirler ve sık sık partner değiştirebilirler. Dağınık ilgileri nedeni ile bir kişiye sadakatle bağlanmak onları için zor olabilir.

Merkür’ün etkisi nedeni ile keskin bir zekaya sahiptirler. Kolay öğrenirler ve olayları mantık süzgecinden geçirmekte ustadırlar. Her konuda aşırı düşünmek onları yorsa da bu duygularını kontrol altına alabilirler.

Sponsorlu Bağlantılar