Sponsorlu Bağlantılar

Argan yağı kozmetik ürünlerinin neredeyse vazgeçilmezi haline geldi ve pek çoğumuzun evlerinde de önemli bir yer edindi. Güzellik konusunda mucizevi etkileriyle adından sıklıkla söz ettiren Argan yağının sayısız faydası var.

Saç bakımında faydası olduğu gibi hızlı saç uzatma yöntemlerinde de kullanılan Argan yağı E vitamini açısından son derece zengindir. Saçın sağlıklı uzaması ve parlaklık kazanmasına yardımcı olan bitkisel yağın içinde Omega 3 ve F vitamini de bulunuyor. Güçlü saçlara sahip olmak için kullanabileceğiniz Argan yağında linolenik asit de bulunduğundan, kuruyan saçlarınızın gereken nemi kazanmasını da sağlayabilirsiniz.

argan-yagiyla-sac-bakimi

Özellikle banyodan sonra birkaç damla Argan yağıyla saçlarınıza ve saç diplerinize masaj yaptığınızda saçlarınızın güçleneceğini ve daha güçlü olacağını, hızla uzayacağını göreceksiniz. Boya, güneş, rüzgar, ısı gibi etkenler sonucunda yıpranan saçların zarar görmüş yapısında onarma gücüne sahip olan Argan yağı, E vitamini sayesinde saçları bu tip dış etkenlere karşı korur.

El ve tırnak bakımında da oldukça faydalı olan yağı, tırnak güçlendirmede kullanabilirsiniz. Hücre yenileyen özelliği ve E vitamini sayesinde tırnakların çabuk kırılmasını engelleyebilirsiniz. Her gün bir pamuk yardımıyla tırnaklarınıza Argan yağı sürüp yarım saat bekleyin ve sonrasında yıkayın. Düzenli olarak yapacağınız bu işlem bakımlı ve güçlü tırnaklara sahip olmanızı sağlayacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

argan-yagiyla-el-bakimi

Tüm cilt üzerinde önemli etkileri olduğu gibi, pek çok kadının doğum sonrasında ya da kilo alıp verme nedeniyle oluşan çatlaklarında da kullanılabilir. Düzenli olarak çatlak olan bölgelere sürülen Argan yağı, cildin elastikiyetini ve nemini artıracağı için çatlak oluşumunu da engelleyecektir. Hasar görmüş dokuları onaran yağın hücre yenilenmesine de katkısı çok büyük.

Cildin daha geç yaşlanmasını sağlayan yağ, kırışık oluşumunu engellediği gibi, aynı zamanda göz çevresindeki koyu halka görünümünü de azaltır. Daha güçlü ve elastik bir cilt oluşumuna yardımcı olur.

argan-yagiyla-cilt-bakimi

Kuru cilt bakımında nem ihtiyacını gideren Argan yağı, cilt tonunu da düzenlemekte kullanılabilir. Düzenli olarak cildinize masaj yapacağınız bu organik yağ sayesinde nemli, elastik, güçlü ve daha canlı bir cilde sahip olabilirsiniz. Aktarlarda kolayca bulabileceğiniz Argan yağını, saç, yüz ve tüm cilt bakımında kullanabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar