Sponsorlu Bağlantılar

Güzellik yöntemlerinden biri de buz kullanmaktır. Dünyada oldukça yaygın halde kullanılan buz kürleri pek çok kadının cilt güzelliğinin püf noktasıdır. Genç, diri ve canlı bir cilde sahip olmak için siz de buz mucizesini keşfedebilirsiniz.

Doğal bir görünüm için son derece doğal bir yardımcı olan buzu nasıl kullanacağınızı hemen söyleyelim. İnce gözenekli bir bezin içine koyacağınız buz küplerini tüm cildinizde gezdirerek harika sonuçlar alabilirsiniz. Göz çevrenize de uygulayabileceğiniz bu yöntem sayesinde daha gergin bir cilde sahip olabilirsiniz. Yağlı bir cilde sahipseniz ve genişlemiş gözenekleriniz varsa, buz kürü harika bir yöntem olacaktır. Yüz kaslarınızın güçlenmesine yardımcı olan buz, yüzünüzdeki ve gözlerinizdeki şişkinlikleri de yok edeceğinden daha güzel görünmenizi sağlar.

cilt-bakimi

Eğer kuru bir cilt yapısına sahipseniz buz kürünü yapmamalısınız. Çok hassas ciltlerde ya da sivilce sorunu olanlarda bu kür tehlikeli olabilir.

Yüzünüz kadar boyun bölgenize de buz kürü uygulayabilirsiniz. Bir bezin ya da plastik bir torbanın içine koyacağınız buz küplerini boyun bölgenizde ve hatta dekolte bölgenizde birkaç dakika gezdirin. Hafif karıncalanma hissettiğinizde bırakın. Bu yöntemi göğüslerinize de uygulayabilir ve daha sertleşmiş, diri bir duruma gelmelerini sağlayabilirsiniz.

Gözleriniz şişiyorsa sabahları uyandığınızda bir kaşığın içine buz koyun ve kaşığın ters kısmını göz kapaklarınızda ya da alt kısmında gezdirin. İşle yaradığını görecek ve şişliklerden kurtulacaksınız.

Sponsorlu Bağlantılar