Sponsorlu Bağlantılar

Hem kusursuz görünen bir cilde, hem de biraz renk katılmış şahane bir güzelliğe imza atmanın en kolay yolu doğru kozmetik ürünlerini ve kremleri kullanmaktan geçiyor. Sivilce veya akne izleri kadar cilt lekelerini veya izleri de kapatacak olan harika ürünler gün geçmiyor ki yeni bir taneyle daha karşımıza çıkmasın. Onca ürün içinden hangisinin cildinize daha iyi geleceğini bilmiyorsanız kafanız oldukça karışacak demektir. İşin içinden çıkmak için ürünleri yakından tanımak iyi bir fikir olabilir.

cilt-nemlendirici-krem

Piyasada sıklıkla gördüğümüz BB kremler hemen herkesin bildiği ve pek çok kadının tercih ettiği kremlerken, hemen ardından çıkan CC kremler de biraz kafa karıştırdı ama yine de hemen adaptasyon sağlandı. Tabi ki bunun üstüne bir de DD kremler, özellikleri güçlendirilmiş fondötenler de işin içine girince ortalık epeyce şenlendi desek yeridir.

bb-krem

Bu ürünlerin arasında ne gibi farklılıklar olduğuna yönelik mutlaka bilgi sahibi olmak gerekiyor. Öncelikle renkli nemlendiriciler de bu sınıfa girdiğinden dolayı hangisini tercih edeceğinize mutlaka iyi karar vermelisiniz. Cildinizi hafifçe renklendirirken aynı zamanda kusur kapatan ve cildinize sağlık katan ürünleri bir arada kullanmak en doğru seçim olabilir. Örneğin BB kremler içeriğindeki nemlendiriciler sayesinde ve SPF özelliği ile hem cildinizdeki kusurları kapatan, hem de cilt bakımı yapan ürünlerin başında geliyor. Aynı zamanda antioksidan içermeleri de bu kremlerin yaygın kullanımını sağlıyor. BB kremlerin markalarına göre etkileri de değişkenlik gösteriyor, örneğin bazı markalar doğala biraz daha yakın renk seçenekleri sunarken, bazı ürünlerde yapay bir görüntü ortaya çıkabiliyor. Tester ürünlerinden denemeden almamanız gerekiyor. Tabi ki bu kremin güneş koruma faktörü olduğu için sakın ola güneş kremi sürmeden yine de güneşe çıkmaya çalışmayın, ne olur ne olmaz.

cc-krem

CC kremler de BB kremlere benziyor ama arada yine de fark var. CC kremler, BB kremlere oranla daha ince ve daha doğal bir görünüm kazandırıyor. Genellikle renk düzeltici şeklinde kullanımı daha yaygın. Kusurları kapatmakta çok fazla başarılı olmasa da yine de sonuçlar markaya göre büyük değişiklikler gösteriyor.

dd-krem

DD kremlerin diğer iki kreme göre tüm özelliklerin bir arada olduğu kremler olduklarını söyleyebiliriz. Kozmetik üreticileri diğer kremlerin özelliklerini harmanlayıp DD krem çıkardılar da diyebiliriz. Aslında ne tür bir krem alması gerektiğini bilmeyen veya hepsi bir arada olsun niyetinde olanlar için ideal olduklarını belirtmemizde yarar var. Cildiniz çok hassas ise bu kremlerden önce tabi ki mutlaka doktora danışmanız en doğrusu olacaktır.

fondoten

Tabi ki fondötenler makyaj çantamızın hala vazgeçilmez en eski üyelerinden biri. Her gün özellikleri yenilenen fondötenler diğer ürünlere göre çok daha kapatıcı ve kalıcı bir duruma geldi. Üstelik markaların birbirinden iyi sonuç veren çok sayıda fondöteni de bulunuyor. Her bütçeye ve her cilt tipine uygun, her renkte fondöten bulmak BB, CC veya DD kremlerden elde edilecek sonuçlardan çok daha kolay ve pratik. Cilt tonlarına en uygun seçenekleri bulabileceğiniz fondötenlerde güneşten korunmanızı sağlayacak SPF özelliği de bolca mevcut.

Sponsorlu Bağlantılar