Hayatınızı Kolaylaştıracak Pratik Bilgiler

Sponsorlu Bağlantılar

Bakım konularında zaman zaman beklenmedik sıkıntılarla karşılaşabiliriz ve bu tip zamanlarda pratik bilgilerle kolayca çözüm bulmak bir anda moralimizi yükseltebilir. Hayat kurtaran pratik bilgileri merak ediyorsanız aşağıdaki numaralardan ilerleyerek neler yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

cilt-bakimi

Ağız kokusu gerçekten istenmeyen bir durumdur ve tüm sosyal ilişkilerimizi olumsuz şekilde etkiler. Ağız kokusu her zaman hastalık belirtisi veya diş çürüklerinden kaynaklanan bir durum değildir. Beslenme şeklimiz veya sigara, alkol tüketimimiz de ağız kokusuna neden olabilir. Dişlerinizi fırçalarken dilinizi de fırçalarsanız ağız kokusunu bir nebze daha azaltacağınızı göreceksiniz. Aynı zamanda yiyeceğiniz 1 adet yeşil elmanın da diş ve ağız sağlığına iyi geleceğini ve ağız kokusunu gidereceğini hatırlatalım.

guzellik-tuyolari

Saçlarınız kuruysa banyodan önce saç diplerine ve tamamına zeytinyağı sürüp yarım saat beklemeniz halinde yumuşacık ve nemlenmiş saçlara sahip olabilirsiniz. Kaş ve tüylerinizi alırken sıcak suya batırdığınız pamuğu tüyleri alacağınız bölgeye sürerek ve sık sık tekrarlayarak acı hissini azaltabilirsiniz.

sac-bakimi

Sivilcelerinizin azalması için yatmadan önce sorunlu bölgelere bal sürün ve dağılmaması için üzerine streç veya bant yapıştırın. Sabah yüzünüzü yıkadığınızda sivilcelerinizin sönmeye başladığını fark edebilirsiniz. Çatlayan dudaklarınız için, içtiğiniz yeşil çayın poşetiyle dudaklarınıza kompres yapabilir ve pürüzsüz dudaklara sahip olabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

dudak-bakimi

 

Saçlarınız elektriklenip sinirlerinizi bozuyorsa durulanmayan saç kremi yeterince moral verici olacaktır ve ayrıca organik kıllardan yapılan yumuşak fırçalar kullanmak da elektriklenmeyi azaltacaktır. Daha dolgun ve gür saçlara sahip olmak için saç kreminizi şampuandan önce kullanıp bir müddet bekleyin ve banyodan çıkmadan önce saçlarınızı sadece şampuanla yıkayın. Ayrıca bin bir zahmetle bukleler yaptığınız saçınız kolay çözülüyorsa, sık sık az miktarda saç spreyi sıkarak buklelerinizin ömrünü uzatabilirsiniz.

sac-bakim-onerileriTüylerinizi temizlerken jilet kullanmak cildinizin tahriş olmasına ve sonrasında da iltihaplanmasına neden olabilir. Saç kremi veya hassas ciltler için jel tıraş köpüğü kullanırsanız cildinizin tahriş olmadığını görürsünüz. Saç kremi sürüp beklerseniz sonrasında cildinizin de nemlendiğini ve yumuşacık olduğunu görebilirsiniz. Ağda yapacağınız zaman reglinizin üzerinden bir hafta geçmiş olmasına dikkat ederseniz daha az acı çekersiniz.

pratik-bakim-onerileri

Çamaşır makinesinde spor ayakkabılarınızı yıkarken kumaş bir torbanın içine koyup ağzını kapatarak yıkarsanız hasar görmelerini engellersiniz. Süet ayakkabı temizliği yapmak için de elbiselerinizi fırçaladığınız sert kıllı fırçaları kullanmanız yeterli olacaktır.

guzellik

Çatlayan rugan ayakkabılara sahip olmak istemiyorsanız arada bir nemlendirici krem veya zeytinyağı ile silebilirsiniz. Ayakkabılar ayağınızı sıkıyorsa buhara tutmanız ayaklarınıza vurmasını engelleyecektir ve ayakkabı kokusunu yok etmek için de karbonat serpiştirdiğiniz ayakkabılarınızı bir gün boyunca giymeden bekletip içini temizleyerek giyin.

 

 

Sponsorlu Bağlantılar