Sponsorlu Bağlantılar

Her kadın güzelliğini önemser ve tabi ki cilt bakımı ve güzellik için yeni çıkan tüm ürünleri göz hapsinde tutar. Elbette temiz, sağlıklı ve güzel bir cilt hepimizin arzusu. Daha sıkı ve pürüzsüz görünen bir cilde sahip olmak istiyorsanız, işte size 10 altın kural:

  • İlk olarak bilmelisiniz ki, güneşe doğrudan ve korunmasız şekilde çıkmak cildinizin çok daha erken yıpranmasına ve yaşlanmasına neden olacaktır. Mutlaka cildinize uygun bir koruma faktörü içeren güneş kremi kullanmalı, özellikle güneşin daha dik geldiği yaz aylarında güneş kreminiz olmadan dışarı çıkmamalısınız.

 

  • Tabi ki güneş kremi kullanmak ya da diğer ürünlerden yararlanmak için öncellikle cilt tipinizi belirlemeniz gerekiyor. Bunun için bir uzmandan yardım alabileceğiniz gibi, isterseniz internetteki testlerden de faydalanabilirsiniz. Kozmetik seçimlerinizi ve krem, nemlendirici gibi ürünleri kullanmadan önce gerçekten sizin cildiniz için uygun olup olmadığına bakmalısınız.

 

  • Göz çevresi kırışıklıkları ve bilhassa kaz ayakları her zaman can sıkıcıdır. Yaşanma belirtilerinin ilk ve en çok görüldüğü göz çevresi için mutlaka gündüz ve gece ayrı şekilde kullanmak üzere doğru bir göz çevresi bakım kremi kullanmalısınız. Paraya kıyıp gerçekten cildinize dost olan organik ve dermatolojik testlerden geçmiş olanları kullanmanızı tavsiye eder.

 

  • Aşırı cilt temizliğinin iyi bir şey olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Örneğin yağlı bir cildiniz varsa daha da yağlanmasına sebep olabilir veya kuru bir cilde sahipseniz cildinizin nem kaybının azalıp daha da kurumasına sebep olabilirsiniz. Aşırı temizlik ürünleri kullanmanın sivilce oluşumuna ve kızarıklıklara yol açabileceği de bilinen bir gerçek. Her gün maske uygulamamak gerektiği gibi, günde en fazla 2 kez cilt temizliği yapmak ve uygun bir nemlendirici kullanmak yeter de artar bile.

 

  • Raflardan sadece üstündeki yazıyı okuyup aldığınız kremlerin son kullanma tarihlerine bakmayı akıl etmiyorsanız muhtemelen günü geçmiş ve cildinize zarar verecek olan ürünler de kullanıyor olabilirsiniz. Ürünlerin kullanım ömürleri ve raf süreleri de dikkat etmeniz gereken kurallar arasında yer alıyor.

 

  • Yalnızca kilo kontrolü ve dengeli, sağlıklı yaşamak için değil, aynı zamanda ışıldayan, elastikiyeti yitirilmemiş ve genç bir cilde sahip olmak için de düzgün beslenmelisiniz. Dengeli beslenmenin alacağınız vitamin ve mineraller sonucunda cildinize olumlu şekilde yansıyacağını da asla unutmamalısınız. Bol bol taze meyve tüketin ve tabi ki sebzeleri de unutmayın.

 

  • Sudan bahanelerle aksattığınız günlük cilt temizliğiniz daha sonra akne ve sivilce sorunlarına neden olacaktır. Makyajınızı temizlemeden asla uyumayın ve tabi ki makyaj yapmasanız dahi cilt temizliğinizi yaparak uyuyun.

 

  • Kan dolaşımını hızlandırmak cildinizin de daha sağlıklı görünmesine neden olacağı için her gün egzersiz yapmayı ihmal etmeyin. Hem sağlıklı bir bedene, hem de güzel bir cilde bu sayede kolayca kavuşabilirsiniz.

 

  • Ürünleri karıştırmayın ve mümkün olduğunda cildinize iyi geldiğini bildiğiniz ürünleri uzun süreler boyunca kullanmaya çalışın. Ürünlerin etkilerini göstermeleri için biraz daha sabırlı olmalısınız.

 

  • Son olarak da fazladan bilgisayar başında geçirdiğiniz saatler göz çevrenize ciddi bir yorgunluk ifadesi olarak yerleşecektir. Tabi ki sigara kullanımının cildinize ne kadar zarar vereceğini de hatırlatmamız gerekiyor.
Sponsorlu Bağlantılar