Sponsorlu Bağlantılar

Sigaranın zararları ile ilgili her geçen gün yeni bilimsel makaleler yayınlanadursun, sigara cilt üzerinde son derece ciddi tehlikelere ve sıkıntılara neden oluyor. Elbette makul olan sigarayı bırakmak olmalıdır ancak ne yapsam bırakamıyorum diyenler için bir kez daha düşünmelerini öneririz.

sigaranın zararları (750 x 400)

 

 

 

 

 

 

 

 

Örneğin, sigara içerek güneşe her çıktığınızda cildinizin güneş ışınlarından normale göre daha fazla etkilenmesine neden oluyor ve hatta sigara içtikçe cildinizdeki yaşlanma belirtilerini daha da yoğunlaştırıyorsunuz. Botoks ya da estetik yaptırmak yerine daha zahmetsiz ve acısız şekilde sigarayı bırakabilir ve kendinize bir iyilik yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

sigara3 (750 x 400)

Sigaranın zararları sadece bunlarla sınırlı değil elbette. Yaşlanma ve kırışıklık dışında, derinin canlı görünümünü yok ederek daha mat ve cansız bir cilde neden oluyor. Uzmanlar uzun süre sigara kullanan kişilerin griye yakın bir cilt rengine sahip olduklarını söylüyorlar.

sigara 4 (750 x 400)

Dudağa dik gelen çizgilerin de dudak tiryakisi olan ve uzun yıllar boyunca sigara içen kişilerde daha fazla ve yoğun görüldüğü de yine uzmanların söyledikleri arasında. Cildiniz kadar saçlarınızın ve aynı zamanda tırnaklarınızın da negatif etkilendiğini, sigara içmeye devam ederseniz, ses tellerinizdeki kalınlaşma nedeni ile erkek arkadaşınızla kanka olmanız an meselesi olabilir. Siz siz olun, sigaradan uzak durun.

Sponsorlu Bağlantılar