Siyah Noktalardan Kurtulun

Sponsorlu Bağlantılar

Siyah noktalar pek çok kişi için büyük bir sorundur. Sizin de bir türlü kurtulamadığınız siyah noktalarınız varsa, güzelliğinizi gölgeleyen bu problemden önerilerimize kulak vererek kurtulabilirsiniz.

Siyah nokta oluşumunu engellemenin ilk şartı düzenli cilt temizliğinden geçer, zira her gün düzenli şekilde temizlenen ciltte gözeneklerdeki kir ve makyaj artıkları kalıntı bırakmayacak ve gözeneklerin sıkılaşması sonucunda siyah noktalarda azalma başlayacaktır. Asla yüzünüzde makyaj varken yatmamalı ve fondöten, pudra gibi kozmetikleri çok sık kullanmamalısınız.

siyah-nokta-maskesi

Sponsorlu Bağlantılar

Siyah noktalarınız için evde yapabileceğiniz maskeyle çözüm bulabilirsiniz. Bunun için temizleme jeli veya köpüğü ile cildinizi kirden arındırmalısınız. Ilık su ile yapacağınız temizleme işleminden hemen sonra siyah noktaların bulunduğu bölgelere vazelin sürün. Aynı bölgeleri bir strech film ile kapatın ve 15-20 dakika bekleyin. Sonrasında yumuşak bir havlı yardımı ile yüzünüzdeki vazelini silin ve yumuşak bir peçeteyle siyah noktalarınızın üzerine bastırarak temizleyin. Sürdüğünüz vazelin siyah noktaların yumuşamasını sağlayacağından, noktaların yanlarını sıkarak temizleyebilir veya içeriğindeki kiri kolayca çıkarabilirsiniz. Bir peeling ürünü ile cildinizi temizleyin ve sonrasında sıkılaştırıcı tonik kullanın. Haftada iki veya üç kez tekrarlamanız halinde siyah noktalarınızın azalacağını ve bir süre sonra tamamen yok olacağını göreceksiniz.

Sponsorlu Bağlantılar