Vücut Bakımı Nasıl Yapılır?

Sponsorlu Bağlantılar

Vücudunuzun kuruyan bölgelerine etkili bir şekilde bakım yapmak için kremlerle ona istediği nem oranını sağlamanız gerekir. Özellikle de duştan çıktıktan sonra krem sürerek vücudunuzu nemlendirmeniz gerekir. En doğru vücut bakımını yapmak için duştan sonra vücudunuza krem sürmeyi ihmal etmemelisiniz.

peeling

Vücut bakımı içerisinde sadece kremler yer almaz. Aynı zamanda vücudunuza banyo esnasında yapacağınız bakımlarda önemlidir. Duş jelleri ile vücudunuzu temizlemek ve güzel kokular eşliğinde iyi kokmasını sağlamak yapmanız gereken ilk bakım türlerinden biridir. Tanecik içerikli olan duş jelleri vücudunuzu hem güzel kokmasını sağlar hem de daha yumuşak olmasına neden olur. Bu nedenle peeling vücuda mutlaka uygulanması gereken bakımlar arasındadır. Vücut bakımı yaparken duştan sonra yapılan bakımlarda önem taşır. Krem sürmek ve her bölgeyi nemlendirmek erken oluşacak kırışıklıkların da önüne geçer. Örneğin; dirseklere sürülen nemlendirici kremler aynı şekilde göbek ve bacaklara da sürülmelidir. Hiçbir noktayı es geçmeden krem sürmeye özen göstermelisiniz.  En başarılı vücut bakımları arasında yer alan diğer bir öneride; vücudun kötü kokulara karşı direnç göstermesini sağlayan deodorantlardır. Koltuk altına deodorant sıkarak daha güzel kokmayı sağlayabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

vucut-bakimi

Vücut bakımında ihmal etmemeniz gereken en önemli bölgelerden biri de; boyun kısmıdır. Boyun kısmına sürdüğünüz nemlendiricileri yukarı doğru masaj yaparak sürmelisiniz. Yer çekimi etkisiyle aşağı doğru sarkmaya meyilli olan boyun kısmını bu şekilde daha dinç bir hale getirebilirsiniz. Bunları alışkanlık haline getirirseniz vücudunuz yıllar boyu aynı şekilde dinç kalacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar