Sponsorlu Bağlantılar

Gözaltı morlukları istenmeyen bir görünüme sebep olmasının yanı sıra zaman zaman sağlık sorunlarının da habercisi olabiliyor. Morluklar veya şişlikler aynaya bakan kadınların kendilerini kötü hissetmelerine ve enerjilerinin düşmesine yol açıyor.

Gözaltındaki morlukların en büyük nedeni yetersiz su alımından kaynaklandığı gibi, aşırı yorgunluk, uykusuzluk, sigara ve alkol tüketimine bağlı olarak da karşımıza çıkabiliyor. Kişiyi daha da yaşlanmış gösteren ve yüze yorgun, yıpranmış bir ifade veren morluklarla baş etmek için doğal ürünler ve bitkisel çözümler denemekte fayda var.

Pek çok aktarda ve markette bulabileceğiniz papatya çayları morlukların azalmasına yardımcı olabileceği gibi, gözaltlarına çiğ patates dilimleri koymak da iyi bir çözüm olabilir. Salatalık dilimleri de günlük yapılabilecek basit ve pratik bir morluk giderici olarak hizmet edebilir. Bu yöntemleri düzenli olarak uyguladığınızda gözaltlarınızdaki istenmeyen görünümün yavaş yavaş ortadan kaybolacağını göreceksiniz.

gözlalti-bakimi

Tabi ki uyku düzenine çok dikkat etmek gerekiyor ve alkol, sigara alışkanlıklarından da vazgeçmek oldukça önemli. Gün içinde en az 2 litre su tüketmek de soruna çözüm olacağı gibi, C vitamini açısından zengin bir beslenme alışkanlığı da bu sorunla baş etmenizde size çok yardımcı olacaktır. E vitamini de C vitamini gibi cildinizin daha genç ve canlı görünmesine yardımcı olacağı için menülerinize mutlaka bu iki vitamini bolca katmalısınız.

Sponsorlu Bağlantılar

su-icin

Gözaltı morluklarından kurtulma yolları içinde bitkisel ve yaşam standardı ile ilgili değişikliklerin yanı sıra, günlük çözümler de bulabilirsiniz. İyi seçilmiş gözaltı kapatıcı ürünlerden faydalanabilirsiniz. Ten renginize uygun olan ve zararlı kimyasallar barındırmayan organik içerikli kremler, fondötenler veya hihglighterlar işinize yarayabilir. 

gözalti-bakimi

Morluklarınız çok koyu bir renge sahipse krem kapatıcılardan yararlanabilir, daha hafif morluklar için de toz formları kullanabilirsiniz. Hemen her tonu bulunan kapatıcılar içinde renk geçişleri sağlayarak tam olarak pürüzsüz bir gözaltı görünümüne kavuşmanız mümkün.

 

Sponsorlu Bağlantılar