2015 Yaz Makyajı Trendi

Sponsorlu Bağlantılar

2015 yaz makyajı trendlerine bakıldığında abartıdan uzak ve doğallığı ile ön plana çıkan bir tarz görüyoruz. Makyaj yapmayı çok sevseniz de bu yaz fazla abartıya kaçmanız sizi demode gösterebilir. Makyajla aranız iyi değilse zaten abartılı makyaj yapmadığınız için olası şekilde modaya daha uygun biri olabilirsiniz.

2015-yaz-makyaji

Mevsimlere göre değişen makyaj trendleri, daha sıcak olan yaz mevsimi için özellikle daha hafif renklerin ve uygulamaların görüldüğü zamanlar olacak. Her türlü abartıdan uzak bir makyaj için BB veya CC kremlerden yararlanabilirsiniz. Fondöten kullanmak yerine daha doğal görünmenize neden olacak bu kremleri tercih etmelisiniz. Cilt sorununuz yoksa pudra da kullanabilirsiniz ama sık terleyen biri iseniz pudra kullanmanız işe yaramayabilir. Hafif bir highlighter da kullanabilirsiniz. Tabi ki alacağınız ürünlerin hepsinde güneşten koruyan SPF özelliğinin olmasına da özen göstermelisiniz.

2015-yaz-makyaj-trendi

Cildinizin pürüzsüz görünmesini istiyorsanız nemlendiricinizin üzerine teninize uygun bir fondöten kullanabilir, ardından da bir fırça ile yüzünüze pudra uygulayarak daha kalıcı bir makyaja sahip olabilirsiniz. Kalın kaşların modası hala sürdüğü için yüzünüzde sert bir ifade olması kaçınılmaz. Dikkatleri direkt olarak kaş bölgesine çeken 2015 yılında göz makyajınızı abartmanız pek de hoş bir görüntü olmayacaktır. Özellikle kaşlarınızın alt kısmını aydınlatmak için açık renk farlardan yararlanmalı ve göz kapaklarınızın üzerine ten renginize yakın bir far sürmelisiniz. Kuyruklu eye liner bu sene de moda. Kirpiklerinizi bolca rimelleyin ve gözlerinizin altına kalem çekmeyin.

Sponsorlu Bağlantılar

dogal-makyaj

Doğal makyaj denince akla gelen açık pembe ve şeftali tonları allıklar kullanabilecekleriniz arasında yer alıyor. Bronz allıkların çok doğal durmayacağını da hatırlatalım ve allığınızı olabildiğince hafif kullanmaya özen gösterin.

gundelik-makyaj

Dudaklarınıza da pembe tonları veya nude rujlar kullanabilirsiniz. Rujunuzun sabitlenmesi ve daha uzun süre kalıcı olması için sürmeden önce dudaklarınızı pudralayabilirsiniz. Günlük makyajınızda sadece parlatıcılardan da yararlanabilirsiniz.

 yaz-makyaji

Güzellik ile alakalı merak ettiklerinizi diğer yazılarımızı okuyarak da öğrenebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar