Sponsorlu Bağlantılar

Gölgeli makyaj uygulamaları gözleri daha derin ve anlamlı gösterir. Gölgeli makyaj yapmayı bilmiyorsanız aşağıda size vereceğimiz ufak tüyolarla gölgeli makyaj yapabilirsiniz. En pratik gölgeli makyaj uygulaması için doğru olan renk tonlarını birlikte kullanmanız gerekmektedir.

 golgeli-makyaj-yapimi

Elinizde doğru renklerin olduğundan emin olmalısınız Gri ve siyah, kahverengi ve şeftali rengi, mor ve yeşil gibi zıt renkler ya da birbirine yakın olan renkler gölgeli makyajda sıklıkla kullanılır. Önemli olan bu renklerin arasına doğru renk geçişlerini yapabileceğiniz renkler ilave etmektir. Gölgeli makyaj yapmak için iki ayrı çeşit far fırçası kullanmalısınız. Göz kapağına far sürmek için ayrı bir fırça, dağıtmak ve diğer rengi uygulamak için farklı bir fırça kullanmalısınız. Gölgeli makyaj yapmak için ilk olarak bir zemin hazırlamalısınız. Hazırlayacağınız zemin açık tonlardan meydana gelmelidir. Kirpiklerinizin dip kısımlarından başlayarak ortalara doğru hafif bir kahverengi tonu sürün. Ardından ikinci renk olarak tam göz kapağının çukur bölgesine bu rengi uygulayın ve hafif şekilde dağıtın. Renk geçişini doğru şekilde tamamlayarak düzgün bir gölgeli makyaj elde edebilirsiniz. Gölgeli makyaj yapımını doğru şekilde yapmak istiyorsanız; göz şeklinizi düzgün şekilde analiz etmelisiniz.

 en-pratik-golgeli-makyaj

Ardından aynı ton farlarla göz kapağınız alt kısmına bir çizgi çekerek yine far fırçası yardımıyla dağıtın. Bu kısmı ince uçlu far fırçasıyla düzgün bir şekilde çekmeye dikkat edin. Alt kısma açık renkli bir far sürerek bu kısmı başarılı bir şekilde belirginleştirin. Böylelikle alt kısımdaki buğulu görüntü daha fazla ortaya çıkacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar