Gözleri İri Gösteren Makyaj

Sponsorlu Bağlantılar

Gözlerinizi daha büyük göstermek istiyorsanız çeşitli makyaj tüyolarından faydalanabilirsiniz. Gözleri büyük gösteren makyaj yaparken gözlerin altını aydınlatan kapatıcılar kullanabilir ve beyaz renk göz kalemleri ile gözlerinizin altını aydınlık gösterebilirsiniz. Gözleri iri gösteren makyaj tekniklerini uygularken göz şeklinizin yapısına dikkat ederek makyaj yapmayı ihmal etmeyin.

 gozleri-cok-iri-gosteren-makyaj

Gözlerinizi olduğundan daha büyük göstermek istiyorsanız; kahverengi rimellerden yardım alabilirsiniz. Siyah rimel gözlerinizi daha küçük gösterecektir. Koyu renkler gözlerde asla kullanılmamalıdır. Bu uygulamalar gözleri daha küçük gösterecektir.

gozleri-iri-gosteren-makyaj

Aydınlatıcılar gözleri daha büyük gösterir. Gözlerin altına uygulanan aydınlatıcılar gözlerin büyük görünmesine neden olur.

gozleri-iri-gosteren-makyaj-tuyolari

Sponsorlu Bağlantılar

Likit aydınlatıcılar daha idealdir. Açık renk farlar gözleri daha büyük gösterir. Açık kahverengi gibi renkler gözlerinizi olduğundan daha büyük gösterir. Açık renklerde somon rengi gibi renkleri de kullanabilirsiniz. Far sürerken taban rengi olarak açık renkleri tercih edin. Üzerindeki gölge renkleri daha açık renklerde tercih edilmelidir.

goz-makyaji

Gözleri çok iri gösteren makyaj yaparken; açık renkli aydınlatıcıların yanı sıra dudaklarınızda zıt kontrastlar kullanmalısınız. Gözleri ön plana çıkaran makyaj uygulamaları koyu renkli dudaklarla daha fazla ortaya çıkar. Kırmızı, bordo ve mor gibi ruj renkleriyle gözlerinizi daha fazla ön plana çıkarabilirsiniz.

goz-makyaji-teknikleri

Açık renk far renkleri arasından mesela; açık kahverengi, açık maviye çalan gri renkleri ve somon gibi renkler göz kapaklarında uygulanabilen açık renk far tonlarını oluşturur.

Sponsorlu Bağlantılar