Günlük Makyaj Nasıl Yapılır

Sponsorlu Bağlantılar

Günlük makyaj genellikle belirgin olmayan renklerden yapılan makyaj türlerini içerir. Genellikle göz tırmalamayan renklerle gözler ve dudaklar şekillendirilerek ortaya estetik görünümlü bir makyaj çıkarılır. En moda günlük makyaj yapımı işleminde dudaklara nude renkli rujlar sürülerek koyu renklerden kaçınılır.

dogal-makyaj

gunluk-makyaj-modasi

Günlük makyaj yaparken far rengi belirlemek istiyorsanız açık kahverengi ve açık gri renk tonlarından yardım almalısınız. Bu renklerin haricinde kullanacağınız koyu renkler günlük makyaj için ideal değildir.

gunluk-makyaj

gunluk-makyaj-nasil-yapilir

Günlük makyajda gözlerinize eyeliner çekmek istiyorsanız far sürmeden sadece eyeliner sürerek makyajınıza devam edebilirsiniz. Günlük makyaj yaparken fondötenlerden değil BB kremlerden yararlanmalısınız. BB kremler cildinizi daha basit yoldan ve gözeneklerinizi kapatmadan estetik bir görünüme kavuşturur.

gunluk-makyaj-2016

Trend günlük makyaj türleri içinde yer alan bölgelerden biri de yanaklardır. Yanaklara şeftali rengi tonlarında allık sürebilir ve belirgin renklerden kaçınabilirsiniz. Kirpiklerinize günlük makyajda rimel sürmek istiyorsanız ve daha yumuşak bakışlar elde etmek istiyorsanız kahverengi rimellerden yardım alabilirsiniz. Kahverengi rimeller bakışlarınızı yumuşatacak ve sizi daha soft bir görünüme kavuşturacaktır.

gunluk-makyaj-onerileri

 

gunluk-makyaj-trendleri

Günlük makyajda ışıltılara yer yoktur. Bunun için nude renkli rujlardan yardım alınarak dudaklar renklendirilir. Şeftali renkli rujlar nude tonlarıyla dudaklarınıza doğal bir ışıltı kazandırır. Cildinizi yormayacak makyaj ürünleri ile gözeneklerinizi kapatmadan günlük makyaj uygulaması yapabilirsiniz. Koyu renk tonları ve kalın tabakalı fondötenler günlük makyaj için ideal değildir. İnce yapılı fondötenler ve soft renkler günlük makyaj için idealdir.

Sponsorlu Bağlantılar