Sponsorlu Bağlantılar

Yüze anlam katan ve özellikle kişinin ifadelerini ön plana çıkarmasında yardımcı olan kaşların inceliği ve kalınlığı da çok önemli. Kaş modasında son zamanlarda popüler olan kalın kaşlar sanıldığı gibi herkes için uygun olmayabilir. Yüz şekliniz ve ifadeniz de kaş kalınlığınızı belirlemekte dikkat etmeniz gerekenler arasında. Kalın kaşlar kadar aşırı ince kaşlar da bazı kişiler için son derece çirkin görüntülere neden olabiliyor. Bu yüzden yüzünüzü iyice tanımalı ve kaş yapınıza en uygun kalınlığı seçmeli ve tamamlayıcı ürünlerle de kaş formunuzu oluşturmalısınız.

kas-boyama

Kaşlarınızı doğru forma sokarak yaşınızı en ideal şekilde gösterebileceğiniz gibi, yanlış seçimler sonucunda olduğunuzdan daha yaşlı görünebilir, mimik ve jestlerinizin istediğiniz sonucu vermelerini de engellemiş olabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken kurallara göz atarak kendi kaş stilinizi oluşturabilirsiniz.

kas-kalemi

Daha çekici bir kadın olmak istiyorsanız düşük kaşlara sahip olmalısınız. Kaşlarınızla gözlerinizin arası fazla açıksa, kaşlarınızın alt kısımlarını biraz daha kalın olacak şekilde boyayarak bu alanı daraltabilir ve düşük kaşlı, çekici bir bayana dönüşebilirsiniz. Dikkatleri üzerine çeken biri olmak için kaşlarınızı düz bir şekilde tasarlamayı veya uç kısımları kalkık olarak kullanmayı da deneyebilirsiniz.

kas-fircasi

Sponsorlu Bağlantılar

Gözünüzün tam üstündeki kısım çok yüksek ve diğer kısımlar da yay gibi göz etrafınızı kaplıyorsa yaşınızdan çok daha yaşlı görüneceğinizi unutmayın. Kaş farları tasarım konusunda size çok yardımcı olacağı için kusurlarınızı kaş farları ile düzeltebilir ve kaşlarınızı istediğiniz forma rahatça sokabilirsiniz. Kaşlarınız seyrekse veya aralarında açıklık varsa kaş fırçası ve farı sayesinde bunların hepsini yok edebilirsiniz.

kas-fari

Elbette kaş kalemleri de bu anlamda çok işe yarayabilir. Eğer koyu renk kaşlara sahip olmak istemiyor veya kaşlarınızın koyu görünmesinden rahatsız oluyorsanız daha doğal bir görünüm elde etmek için yumuşak uçlu kurşun kalemlerle de doğal bir sonuç elde etmeniz mümkün. Tabi ki kaşlarınızın renginde olan başka kalemleri de kullanabilirsiniz.

kas-rimeli

Kaşlarınızı taramak da doğal bir görünüme neden olacaktır. İki kaşınızın arasında orantısızlık varsa veya renk farklılığı söz konusu ise kaş rimelleri iki kaşınızı da eşit hale getirmekte faydalı olabilir. Kaşlarınızda yaptığınız işlemlerin ve boyamanın daha kalıcı olmasını istiyorsanız kaş jölesi satın alabilirsiniz. Böylece asi kaş tellerinizi de hakimiyetiniz altına alabilirsiniz.

mükemmel-kaslar

Modayı takip ederken kalın kaşların sizi daha sert göstereceğini ve aynı zamanda biraz daha yaşlı göstereceğini de unutmayın. Moda bir yana, siz yüz şeklinize, hayat tarzınıza ve makyaj stilinize en uygun olan kaş şeklini kullanmaya çalışın.

Sponsorlu Bağlantılar