İşinize Yarayacak Makyaj Hileleri

Sponsorlu Bağlantılar

Kadınlar için günlük hayatın vazgeçilmez unsurlarından olan makyaj içeriğinde pek çok inceliği barındırmaktadır. Doğru yapılmayan bir makyaj kusurlarınızı daha da ön plana çıkaracak ve sizi olduğunuzdan daha kötü gösterecektir. Bunun yanında son dönemlerde çıkan doğal makyaj ile kadınlar daha hafif makyajlara yönelmiştir. Siz de doğru bir makyajla yüzünüzü inceltebilir, burnunuzu küçültebilir veya gözlerinizi belirginleştirebilirsiniz. Peki, tüm bunları gerçekleştirebilmeniz için gereken makyaj hileleri nelerdir?

makyaj-hileleri-nelerdir

Cildinize uygun makyaj seçimi

Makyaj hilelerini öğrenmeden önce bilmeniz gereken en önemli faktör doğru fondöten seçimidir. Doğru bir fondöten sizi daha doğal bir görünüme kavuşturacaktır. Bunun için fondöten alırken yüzünüzle boynunuzun birleşme yerinde fondöteninizi denemeniz tavsiye edilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

makyaj-hileleri

Kusurlarınızı gizleyebilirsiniz

  • Teninizden açık ve koyu ürünleri kullanarak yüzünüze kontur uygulaması yapmak işinizi kolaylaştıracaktır. Eğer yüzünüzü inceltmek istiyorsanız elmacık kemiğinizin hemen altından ince bir koyu pudra ile geçebilirsiniz. Diğer bölgelerde ise açık tonlar kullanarak vurgulamayı tam olarak sağlayabilirsiniz.
  • Elmacık kemiklerinizin daha belirginleşmesini istiyorsanız sevdiğiniz renk bir allık kullanabilirsiniz.
  • Burnunuzun ucunu belirginleştirmek ve daha ince hale getirmek için burnunuzun yanlarına koyu ortasına açık pudra ile yine kontur yapabilirsiniz.
  • Eğer alnınızın genişliğinden rahatsızsanız saçlarınızın bitiminden koyu bir pudra ile geçebilirsiniz.
  • Gözlerinizi daha iri hale getirmek istiyorsanız gözlerinizin içine krem veya beyaz renkli bir kalem uygulayabilirsiniz. Kullandığınız siyah kalemler gözlerinizin daha da küçülmesine neden olacaktır.
Sponsorlu Bağlantılar