Kalıcı Dudak Makyajı Nasıl Yapılır?

Sponsorlu Bağlantılar

Siz de dudaklarınızın inceliğinden şikâyetçi iseniz hemen makyajla dudaklarınızı büyütebilirsiniz. Nasıl mı? Şöyle ki öncelikle seçtiğiniz renk bir dudak kalemi ile dudak çevresini çerçeveleyin ve bu çerçeveyi ince dudaklı iseniz biraz büyük tutun. Sonrasında bu dudak kalemini dudağınızı iç kısımlarında da uygulayın ve üzerine dilerseniz ruj dilerseniz de parlatıcı kullanarak dudak makyajınızı tamamlayın. Böylece kalıcı dudak makyajı nasıl yapılır sorusuna da yanıt vermiş oluyoruz çünkü dudak kalemleri gün boyu rengini kaybetmeden kalıyor.

kalici-dudak-makyaji-nasil-yapilir

Kalın dudaklara makyaj

                Eğer kalın dudaklara sahipseniz ve dudaklarınızın bu özelliği hoşunuza gitmiyor ise kalın dudaklara kalıcı dudak makyajı nasıl yapılır sorusunun cevabını merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Kalın dudaklara sahip iseniz koyu renklerden kaçınmalısınız. Dudak kalemi kalıcı makyaj için gerekli olsa da eğer rujunuzu sık tazeliyorsanız dudak kalemi kullanmanız gerekmez. Ten renginize daha yakın şeftali tonlarındaki doğal dudak rengindeki rujlar da tam size göre olacaktır. Fakat dudak kalemi kullanmadan yapamam diyorsanız dudak kaleminizi dudak çerçevenizin daha iç tarafından uygulamanız gerekmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

kalici-dudak-makyaji

 

Kalıcı dudak makyajı

                Dudak kalemiyle dudak çerçevenizi belirledikten sonra dudaklarınızın iç kısmını da aynı kalemle renklendirin. Eğer ince dudaklara kalıcı dudak makyajı nasıl yapılır diyorsanız dudak kalemiyle dudağınıza çizdiğiniz çerçevenizi fazla abartmadan normal dudak şeklinize uygun bir şekilde hafif taşırarak belirleyin ve yine aynı şekilde dudaklarınızın iç kısmını da dudak kaleminizle renklendirin. Üzerine dilerseniz parlak bir görünüm elde etmek için parlatıcı veya yağlı bir ruj sürün. Eğer mat dudak tercih ediyorsanız çok hafif bir ruj sürerek tüm dudağınıza yayın.

Sponsorlu Bağlantılar