Makyaj Hileleri Nelerdir?

Sponsorlu Bağlantılar

Makyaj hilelerinden faydalanarak kısa sürede istediğiniz güzel yüz hatlarına sahip olabilirsiniz. Kadınların hiç bilmedikleri makyaj hilelerini derleyerek size genel bilgiler sunmak istedik.

 goz-makyaji

Her kadın dudaklarının dolgun ve seksi görünmesini ister. Bunu rujlarla sağlayamıyorsanız; rujunuzu sürmeden önce dudaklarınıza nane yağı sürmeyi deneyebilirsiniz. Nane yağını hafif şekilde dudaklarınıza sürdükten sonra üstüne istediğiniz ruju sürebilirsiniz.

Bir karttan yardım alarak rimelinizi daha kolay sürebileceğinizi biliyor muydunuz? Kartı göz kapağınızın üzerine koyun ve bu şekilde rimelinizi sürmeyi deneyin. Daha uzun ve kıvrık kirpiklere sahip olacaksınız.

Gözlerinizi büyük göstermek için gözaltlarına beyaz kalem sürerek işe başlayabilirsiniz. Beyaz kalem gözünüzün ebatını büyütme etkisi yaratacaktır.

En sık kullanılan makyaj hileleri içinde; koyu fondötenlerin nasıl açık renge dönüştürüleceği gelmektedir. Koyu fondöteninizi bir köşeye atmak yerine içine nemlendirici ilave ederek rengini açabilirsiniz. Böylece başka bir fondöten alma derdinden kurtulmuş olacaksınız.

 en-trend-makyaj

Eyeliner sürmek istiyorsunuz fakat eyelinerınız yok. Bu durumda eyeliner fırçasını maskaranın içine sokup çıkararak gözlerinizi tıpkı bir eyeliner sürüyor gibi boyayabilirsiniz.

Dudaklarınızın daha dolgun bir şekilde gözükmesini istiyorsanız; dudağınızın tam orta kısmına açık renk bir kalem sürebilirsiniz. Üzerine süreceğiniz açık renk rujla dudaklarınız daha dolgun görünecektir. Çok kısa bir zaman içinde bir yere gidecekseniz ve zaman sorununuz varsa; dudağınıza koyu renk bir ruj sürüp dışarı çıkabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar