Makyaj Ürünleri Nelerdir?

Sponsorlu Bağlantılar

Makyaj ürünleri cildinizi, gözlerinizi, dudaklarınızı ve elmacık kemiklerinizi daha belirgin göstermek üzere kullanılan ürünlerden meydana gelir. En çok kullanılan makyaj ürünleri içerisinde yer alan fondötenler ciltteki lekeleri kapatmak üzere geliştirilmiştir.

makyaj-urunleri

Makyaj ürünleri arasında göz rengini belirgin şekilde ortaya çıkaran makyaj ürünleri de yer alır. Göz farları ve rimeller gözleri ortaya çıkarmak için tasarlanmıştır. Renkli farlar ile göz renginize uygun bir makyaj yapabilirsiniz. Kirpiklerinizi belirginleştirmek içinse; rimel kullanabilirsiniz. Dudaklar için kullanılan makyaj ürünlerinden biri; rujlardır. Bunun yanında dudak kalemleri de dudak çerçevesine sürülerek belirgin dudaklara sahip olmanızı sağlarlar. Dudaklarda kullanılan parlatıcılarda renksiz fakat canlı bir görüntü elde etmenizi sağlarlar. Popüler makyaj ürünleri arasında yer alan allıklar elmacık kemiklerini ortaya çıkarmak için kullanılırlar. Yanakları daha zarif ve estetik gösterirler.

Sponsorlu Bağlantılar

makyaj-fircalari

Makyaj ürünleri arasında yer alan makyaj bazları makyajdan önce hazırlık için kullanılırlar. Gözenekleri kapatmak ve cildi pürüzsüz göstermek için kullanılan makyaj bazları her makyaj çeşidinde rahatlıkla kullanılabilirler. Kadınların sıklıkla uyguladıkları makyaj ürünleri arasında; far bazları da yer alır. Farın dağılıp uçmaması için far bazı far sürmeden önce göz kapaklarına uygulanır. Far saatler boyu kalıcı hale gelir. Dudakları koruyan stikler bir nevi makyaj ürünü olarak bilinir. Dudakların çatlamasını önleyen bu ürünlerin arasında renkli olanları da bulunmaktadır. İsterseniz renksiz olan stiklerden de yardım alarak dudaklarınızı koruyabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar