Sponsorlu Bağlantılar

Hangi kadın güzel bir gecenin en parlayan yıldızı olmak istemez ki? Buğulu bakışlar ve çarpıcı dudaklarla nostaljik makyaj modası sizi yıldız yapmak için yeter de artar bile. Dişiliğinizi seksiliğinizle birleştirmek emin olun özgüveninizi yükseltecek ve tabi ki hemcinsleriniz kadar karşı cinsin de dikkatini bir hayli çekmeye yarayacaktır. Nostaljik makyaj hem günlük, hem de özel zamanlar için tercih edebileceğiniz tarzlardan biri. Elbette gün içinde gideceğiniz yere göre rujunuzun tonunu ayarlayabilir, böylece aşırıya kaçmadan da nostaljik görünümünüzü daha kaliteli hale getirebilirsiniz.

yaz-makyaji

Nostaljik makyajda elmacık kemikleri biraz daha ön plana çıkarken asıl gözler şaheser gibi görünür diyebiliriz. İnce veya kalınca çekilmiş kuyruklu bir eye liner nostaljik makyajın olmazsa olmazıdır. Şeftali tonlarında allığa eşlik eden siyah eye lineri tabi ki güzel bir rimelle tamamlamalı ve hatta takma kirpik kullanmalısınız. Gece dışarı çıkarken daha gösterişli takma kirpikler kullanabilirsiniz ancak gündüz için daha doğal olanları tercih etmenizde fayda var. Son derece basit bir yöntemle si de nostaljik makyajınızı yaratabilirsiniz. Bunun için birkaç küçük tüyoya ihtiyacınız var o kadar.

retro-makyaj

Yapacağınız bu güzelim makyajın kısa sürede yok olmasını ve dağılmasını istemezsiniz öyle değil mi? O halde işe makyaj bazı kullanarak başlayın ve daha porselen gibi bir görünüm elde edin. Bazın üzerine teninizden en fazla bir veya iki ton açıklığında bir fondöten kullanmalısınız ki daha pürüzsüz ve bebeksiz bir cilt tonu yakalayabilesiniz. Tabi ki boyun ve dekolte bölgesiyle yüzünüzün tonu arasında uçurum olmamasına dikkat edin ve bu bölgelere de gerekirse fondöten uygulamayı ihmal etmeyin. Sonrasında aynı tonlarda bir pudrayı tüm cildinize güzelce yedirin ki bunu yapmak için mutlaka pudra fırçası kullanın ki eşit olarak dağılsın.

nostaljik-makyaj-modasi

Sürekli duyduğunuz veya gördüğünüz kedi gözü makyajını uygulamaya başlayabilirsiniz. Yani kuyruklu muntazam bir eye liner çekmek bu makyajın en önemli adımlarından biri. Eye liner kalınlığınızı isteğinize göre ayarlayabilirsiniz ancak kuyruğunun biraz uzun olmasına dikkat edin. Ardından kirpiklerinizi bolca rimelleyin ve mümkünse birkaç kez üstünden gidin ki bu şekilde onlara takma kirpik havası da kazandırmış olursunuz. Kaşlarınızı aynı tonlarda bir kaş farı kullanarak belirginleştirin, ancak çok kalın kaşlar moda olsa da nostaljik makyajda yanlış bir uygulama olabilir, o nedenle çok fazla kalınlaştırmayın.

nostaljik-makyaj

Dudaklarda ise kesinlikle kırmızı bir ruj kullanmalısınız. Cildinize ve dudak şeklinize en uygun olan kırmızı ruju satın almanız gerektiğini unutmayın Dudaklarınızdan biri daha inceyse kalın olana uygun olacak şekilde kalemle ince dudağınızı kalınlaştırın. Allık konusunda aşırıya kaçmayın ve doğal bir şeftali tonunu tercih edin. İşte artık hazırsınız ve nostaljik makyajınızla herkesi büyülemeye başlayabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar