Saç Rengine Göre Makyaj Önerileri

Sponsorlu Bağlantılar

Makyaj yapmanın ana unsurlarından biri kişinin ten rengine, yüz şekline ve saç rengine uygun tercihler yapmasında saklıdır. İyi görünmenin sırrı, kendinize en çok yakışan tonları seçmekten geçeceği gibi, yanlış seçimlerin çok çirkin görünmenize neden olacağını ya da beklediğiniz etkiyi uyandırmayacağını da unutmamalısınız. Saç renginiz ve ten renginizi birlikte değerlendirerek makyaj yapmanız halinde çok daha çekici ve güzel görünebilirsiniz. Aşağıdaki numaralara basarak saç rengine göre makyaj önerilerimizi görebilirsiniz.

sac-rengine-gore-makyaj-onerileri

 

Esmerseniz ve koyu renk saçlara sahipseniz, göz kalemi, rimel ve toprak rengi göz farları kullanabilirsiniz. Turuncu ve kırmızı ruj da koyu renk saçlarda ve esmer tenlerde iyi bir seçenektir. 

esmerlere-yakisan-makyajlar

Kızıl saçlı bayanlar için kırmızı, bordo ve turuncu tonlarında rujlar tercih etmek daha doğru olacağı gibi, yeşil veya toprak rengi göz farları da doğru tercihler olacaktır. Göz altlarına kalem çekmek de kızıl saçlı bayanların yüzlerine vurgu yapmaları açısından önemli bir ayrıntı.

kizil-saclar-icin-makyaj-onerileri

Açık kumral saç rengine sahipseniz gözlerinize koyu kahverengi tonlarında bir eye liner  ve göz farı kullanmanız çok güzel durabilir. Şeftali tonlarında bir allık ve nude ruj tercihinde de bulunabilirsiniz. 

kumrallar-icin-makyaj-onerileri

Koyu kumralsanız ve buğday rengi tene sahipseniz bu durumda da dudak renginizle aynı rujlar kullanabilir  veya hafif pembe tonları tercih edebilirsiniz. Gözlerinizi ortaya çıkarmak için koyu mavi veya siyah göz kalemi tercih ederek daha hoş görünebilirsiniz.

makyaj-yapmanin-puf-noktalari

Sarışınsanız pembenin her tonunda ruj kullanabilirsiniz. Çok ince dudaklarını yoksa koyu kırmızı, bordo ve mor gibi renkler de tercih edebilirsiniz. Gözlerinize siyah veya mavi göz kalemleri kullanabilir, hatta pek çok renkte eye liner de kullanabilirsiniz. Mavi, mor, kahverengi, toprak tonları ve yeşil gibi göz farları da iyi seçimler olacaktır. 

sac-rengine-gore-makyaj

Platin rengi bir saça sahipseniz kırmızı rujlar çarpıcı görünebilir. Tabi ki gözlerinizi belirgin hale getirecek makyajlar yapmanızı ve çok canlı göz farları kullanmamanızı öneririz. Ya gözlerinizi ortaya çıkarın ya da dudaklarınızı ki saçınız zaten yeterince ilgi çekici duracaktır. 

sarisinlar-icin-makyaj-onerileri

Yüz hatlarınız seçeceğiniz saç modelleri ve elbette renk bakımından bir hayli önem taşıyor. Size en çok yakışan rengi bulabilmek için dilerseniz diğer saç modelleri yazılarımıza da göz atabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar