Saç Maskeleri

Sponsorlu Bağlantılar

Saçlarınızın yıpranması ve kuruması ile birlikte artık saç maskeleri kullanmanız gerektiğini bilmelisiniz. Günümüzde birçok kozmetik ürün yardımıyla bu sorunlardan kurtulmanız mümkündür. Fakat kimyasal içeriğe sahip olan bu ürünler, saçlarınızın daha da yıpranmasına ve zarar görmesine neden olabilir.

Doğal Saç Maskeleri

Yıpranmış ve kuru saçların en doğal ilacı zeytinyağıdır. Saçların nemlenmesini sağlayan zeytinyağı ayrıca saçları onarıcı özelliği ile bilinir ve doğal saç maskeleri arasında en çok kullanılan yöntemdir.

sac-maskeleri

2 yemek kaşığı zeytinyağını bir fırça yardımıyla saç diplerinize uygulayınız. Bu yağı daha sonra tarak yardımıyla eşit olarak saçlarınıza dağıtın. Yaklaşık 45 dakika bekledikten sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

Evde Yapılan Kolay Saç Bakım Maskeleri

Saçlarınızın bakımı için evinizde hazırlayacağınız saç maskeleri sayesinde saç derisini ve saç köklerinizi besleyebilirsiniz. Evde saç maskesi yapmak için ihtiyacınız olan ilk malzeme yumurtadır.

dogal-sac-maskeleri

Protein bakımından çok zengin bir kaynak olan yumurta içerdiği besin kaynakları ile çok değerlidir. İçeriğinde bulunan A vitamini saçların kırılmasını önlerken, D vitamini de saç dökülmesini önlemektedir. Yine içeriğinde bulunan B12 vitamini ile saçların sağlıklı uzaması sağlanmaktadır.

Yumurta maskesi yapımı için 1 adet yumurta, 1 adet limon ve 1 su bardağı süt ile 2 yemek kaşığı zeytinyağını karıştırıp saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Bu sayede saçlarınız oldukça bakımlı ve parlak olacak ve saç kırıklarınıza karşı uygulayacağınız bu maske ile daha bakımlı saçlara sahip olabileceksiniz.

Sponsorlu Bağlantılar