Sponsorlu Bağlantılar

Saçlarınız fazla yağlanıyor diye şikayet edenlerden biriyseniz, yalnız olmadığınızı bilmelisiniz. Saçlarınızın yağlanma nedenlerini ve ne gibi çözümler bulabileceğinizi sizler için araştırdık.

Muhtemelen saç derinizin altıda bulunan yağ bezleri çok fazla yağ salgıladığı için ve yeteri sıklıkta saçlarınızı yıkamadığınız, saçlarınızı iyi temizleyemediğinizden dolayı yağlı saç sorunu yaşıyorsunuz.

Saçlarınız yağlıysa yapmanız gereken şey saçlarınızı her gün yıkamak ve fazla yağlanmasının önüne geçmek olmalıdır. Yanlış bilinen şeylerden biri de saçların sık yıkandığında daha kısa süre içinde yağlandığı söylemidir. Tabi ki yağlı saçların saç derisini beslediğine dair bir şehir efsanesi de ne yazık ki kulaklarımızda yer eden yanlışlardan bir tanesi.

yagli-saclara-cozumler

Her gün saç yıkamak daha yağlı saçlara sebep olmaz, tam tersi saçları yağlardan arındırmak anlamına gelir. Saçlarınız çok yağlı ise ve her gün yıkamıyorsanız, saç derinizde kaşıntı veya saç derisinde yaralar oluşması gibi problemlerle de uğraşmak zorunda kalabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Yağlanma karşıtı olduğu söylenen ürünler ne yazık ki güvenilir değil, zira saçların yağlanmasını önleyen bir şampuan şu an için piyasalarda bulunmuyor. Ancak saçlarınızı çok daha iyi temizlemenize yardımcı olacak ve aynı zamanda yağlanmayı önleme konusunda katkısı olan şampuanları seçmeniz en doğrusu diyebiliriz.

yagi-sac-bakimi

Saç kremleri saçlarınızın daha fazla yağlanmasına neden olacağı için saç kremlerinden ve saçlarınızın kabarmasına, dolgun görünmesine neden olan şampuan ve kremlerden uzak durmalısınız. Kepek karşıtı şampuanlar da haftadan bir kez olmak şartıyla kullanıldığında fayda sağlayabileceğiniz ürünler arasındadır.

Saçlarınızın yağlanmasını azaltmak için mutlaka her gün yıkamalı ve çok iyi şekilde durulamalısınız. Gün içinde saçınıza çok fazla dokunmamaya çalışın ki saçlarınız daha da yağlanmasın. Saç kremlerinden ve dolgun görünüm kazandıran şampuanlar sizin için asla uygun değildir. Saçlarınızı fönlerken sıcak havaya maruz kalma sürelerini iyi ayarlamalı ve en kısa sürede bitirmeye çalışmalısınız. Sıcak hava ve sıcak su saçlarınızın daha da yağlanmasına neden olacağından ılık su ile yıkanmaya çalışın. Kepek şampuanlarını on günde veya haftada bir olacak şekilde kullanmayı da deneyebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar