Tırnak Süsleme Sanatından Esinlenin

Sponsorlu Bağlantılar

Nail art modası tüm bayanların ilgisini çekmekle kalmıyor, tüm dünyada salgın gibi yayılıyor ve her geçen gün bayanların tırnakları birbirinden çarpıcı görünümlere sahne oluyor. Ülkemizde de pek çok genç kız tırnaklarını Nail art süslemeleri ile güzelleştirirken, pek çokları da kendi tarzlarını yansıtan yeni bir sanat geliştiriyorlar. Bu durum nereye gider bilinmez ama tırnaklarımızı süslemeye bayıldığımız ortada.

nail-art

Yaklaşan yılbaşı gecesini de göz önünde bulundurursak gri ve siyahla yapılan bu süsleme gayet hoş olabilir. Simli ve mat ojelerle yapılabilecek süslemede ton, sur tone geçişler kullanılarak daha da hoş bir görünüm elde edilmiş. Tırnak süsleme örnekleri ile dolu olan makalemizdeki görseller de size fikir verecektir.

nail-art-modasi

Günlük kullanım için de gayet güzel olan bu renk tonlarını özel günlerde, geceleri dışarı çıkarken veya yılbaşında da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Özellikle altın takılarla veya dore ayakkabı, çanta kombinleri ile nefis duracaktır. 

oje-modasi

2015 tırnak süsleme sanatında en moda renklerden biri de aynalı ojeler hiç şüphesiz. elleri çok güzel göstermesinin yanı sıra feci ilgi çeken bir görüntü de sunuyor. İsterseniz bu ojelerin üstüne taş süslemeler de yaparak ışıltınızı iyice artırabilirsiniz.  

oje-surmek

Her bir tırnağa simli ojeler de sürebilirsiniz. İsterseniz sadece bazı parmaklarınıza simli oje kullanabilir, geri kalanları düz renkte bir oje veya süsleme yaparak da farklı hale getirebilirsiniz.

nail-art-ornegi

Tırnak uçlarına yapılan harika süslemelerden edinmek için bira araştırma yapabilir veya bu işi ustalarına bırakabilirsiniz. Gerçekten sanat eseri gibi görünen tırnaklarla herkesin ilgisini çekmeniz an meselesi olacaktır. Tırnak süsleme için satılan ürünlerden yararlanmak da iyi bir fikir olabilir.

nail-art-ornekleri

Kabartmalı figürler de tırnak uçlarında veya üst kısımlarında bolca kullanılıyor. Siz de tırnaklarınızın uç kısımlarını siyaha boyayarak üstüne bu şekilde gül veya başka çiçek motifleri kullanabilirsiniz. Özel günler için iddialı görünmek istiyorsanız mutlaka deneyin. 

oje-susleme-ornegi

Tırnak diplerinden ziyade uçlarının boyanması ve dip kısımlarından uca doğru olan bölgede minik taşlar kullanılması da oldukça moda. Tırnak süsleme nasıl yapılır diye merak edenler bu konuda çekilmiş videolardan yararlanabilirler.

pembe-oje

Farklı bir çalışmayla damlayan boyalar şeklinde bir tırnak süslemesi yapabilirsiniz. İsterseniz tek renk, isterseniz de çok renkte ojeyle benzer etkiyi yaratabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

suslu-tirnak-ornegi

Tırnak uçlarınızla dip kısımlarını iki ayrı ojeyle boyayabilirsiniz. Birbiri ile uyum içinde olan pastel tonları tercih edebilir, uç kısımların birleştiği yere ince bir çizgi çekerek farklı bir görünüm de kazandırabilirsiniz.

tirnaklar-nasil-suslenir

İki renk ojeyi tırnaklarınıza farklı şekilde nasıl uygulayabileceğinize dair iyi bir örnek. İstediğiniz renklerle aynı kombini yapabilir veya araya bir üçüncü renk de ekleyebilirsiniz. Tırnak süsleme için iki farklı renk oje kullanmak oldukça moda.

rengarenk-tirnaklar

Tavuskuşu motifinin tırnaklara muhteşem şekilde uygulanmış halini ayakta alkışlamak gerekir. Nail art denince akla ilk gelecek modellerden biri de bu ve benzeri çalışmalar olacaktır. 

tirnak-modasi

Tırnağı üç ayrı üçgene bölerek yapabileceğiniz çok güzel bir süsleme. Üç farklı oje ile uygulayabileceğiniz bu modelde, üçgenlerden birinde şekiller de çizebilir ya da resimdeki gibi simli bir oje de kullanabilirsiniz.

2015-nail-art-modasi

Tırnağın iç kısmında bırakacağınız üçgen boşlukla resimdeki gibi hoş bir tırnak şekli yaratabilirsiniz. İster iki renk, isterseniz da tek renk uygulayabileceğiniz harika örneklerden biri. 

mavi-oje

Birbirine uyumlu pastel ojeler her tırnağa farklı şekilde uygulandığında hem çok soft bir görüntü elde edersiniz, hem de günlük hayatınız için kullanışlı bir  şıklığa imza atarsınız. Tırnak süsleme konusunda yaratıcı olmak işinizi kolaylaştırır.

pastel-ojeler

Her tırnağa farklı oje kullanımı için bir başka örnek. Kıyafetlerinize uygun renklerde oje tercihinde bulunmanız kombin konusunda da size yardımcı olacağı gibi, ellerinizle dikkat çekmek için de harika bir yöntem olacaktır. 

tirnak-susleme

Eğer henüz bu konuda kendinizi yeterli görmüyorsanız tırnak süsleme örnekleri için biraz araştırma yaparak hemen beğendiğiniz bir tanesini uygulamaya başlayabilirsiniz. 

Sponsorlu Bağlantılar