Bebek Örgü Hırka Modelleri

Sponsorlu Bağlantılar

Küçük bebeklerimizi soğuktan korumak ve hassas ciltlerine zarar gelmesini engellemek için onlara bebek hırkaları giydiririz. Bebe yününden örülen bu hırkalar onları hastalıklardan koruduğu gibi ciltlerine de zarar vermez. Bebek örgü hırka modelleri, örgüden anlayanlar için son derece basit teknikler içeriyor. Siz de yeni doğan bebeğinize veya torunlarınıza hırkalar örerek onları soğuktan koruyabilirsiniz. Sizin için derlediğimiz örgü hırka modellerinden birini örmeye başlayabilirsiniz.

2015-bebek-hirka-modelleri

Lacivert hırka üzerine beyaz iplikle yapılan işlemeler çok farklı bir hava yaratmakla beraber erkek çocuklar için de ceket havası vermiş. Çok kullanışlı ve güzel bir hırka modeli olduğu gibi, oldukça kolay bir örgü tekniğine sahip.

bebek-hirkalari

Küçük bebekler için sıcak tutacak bir hırka modeli ve hemen herkesin kolaylıkla öreceği bu modeli bebeğinizin cinsiyetine göre farklı renklerde de örebilirsiniz.

bebek-orgu-hirka modelleri

Beyaz, ekru ya da açık pembe veya mavi tonlarda da benzer hırkalar örebilirsiniz. Haraşo ve düz örgü yöntemi ile örülmüş bu hırkayı son derece kısa süre içinde örebilir ve bebeğinize giydirebilirsiniz.

orgu-bebek-hirkalari (2)

Düz örgü ve burgu yöntemini aynı anda kullanarak çok güzel hırkalar örebilir, hırkayla aynı renkte ve modelde şapka da örerek takım oluşturabilirsiniz. İsterseniz bu modele bir de atkı örebilir ve çok şık bir takım elde edebilirsiniz.

orgu-bebek-hirkalari (3)

Bebekler için en güzel renkler hiç kuşku yok ki pastel tonlardır. Mavi renk veya pembe renkte seçeceğiniz pastel yünler sayesinde öreceğiniz bu hırkanın üzerine resimde olduğu gibi işlemeler yapabilir veya hazır armalardan satın alarak dikebilirsiniz.

orgu-bebek-hirkalari (4)

Sarı, beyaz ve mavi iplerden böyle bir hırka hazırlayarak küçük yavrularınıza giydirebilirsiniz. Hırkanın renklerinden bir tanesini seçip o renk kurdele ile de gayet şık bir şekilde süsleyebilirsiniz.

orgu-bebek-hirkalari (5)

Artık yünlerinizi de bu şekilde çok renkli bir hırkayla değerlendirebilirsiniz. Sıra sırs öreceğiniz renkleri haraşo veya düz örgü ile örebilir, aralara isterseniz başka renklerde çizgiler de çekebilirsiniz.

orgu-bebek-hirkalari (6)

Kız çocukları için vazgeçilmez olan bu hırka modeli sayesinde bebekleriniz çok daha sevimli ve tatlı görünecek, pürüzsüz ve hassas ciltleri de zarar görmeyecektir.

orgu-bebek-hirkalari (7)

Rengarenk hırka modelleri de bebekler için en çok tercih edilenler arasında yer alıyor. Siz de kendi yaratıcılığınızı kullanarak pek çok farklı model tasarlayabilirsiniz.

orgu-bebek-hirkalari

 

Renkli iplerle hazırlayacağınız tüm bebek örgü modelleri kesinlikle çok sevimli duracaktır. Diğer yazılarımıza da göz atarak farklı örgü çeşitlerini de görüntüleyebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar