Sponsorlu Bağlantılar

Evlilik güzel umutlarla başlayan ancak dikkat edilmediği takdirde boşanmayla biten hüzün dolu ilişkilerin adı oldu son günlerde. Pek çok çift büyük bir aşkla evlenip, neredeyse birbirlerinden nefret edecek hale gelip boşanma kararı alıyorlar. İyi bir ilişki için iki kişinin de birbirine özen göstermesi ve ilişkiyi korumak için aynı gayreti göstermesi gerekiyor. İşte bir ilişkiyi ayakta ve her zaman diri tutmanın yolları:

ilişkinin altın kuralları

Tıpkı ilk günlerdeki gibi aşkınızı taze tutmak için karşılıklı özen göstermeniz gerekiyor. Evlenseniz bile, asla teşekkür etmekten kaçınmayın ve emrivakiler yapmayın. Bir şey isterken “Lütfen” demeniz dilinize yapışmaz, daha nazik olmayı denemelisiniz. Ayrıca kibar davranışlar illa ki aynı şekilde karşılık bulacaktır, yılmaz yok yola devam!

sevgiliyle tatil

Rutine binmiş bir ilişki istemiyorsanız o zaman hep aynı şeyhleri yapmamak için çaba göstermelisiniz. Sürekli aynı mekanlara gitmek ya da her hafta sonu aynı şeyleri yapmak bir süre sonra sıkıcı bir durum yaratacağı gibi, isteksizlik de yaratacaktır. O yapmıyorsa şikayet etmekten vazgeçip siz ona küçük sürprizler hazırlayın. Örneğin bir Pazar günü, onu bruncha davet edebilir ya da hafta sonu için küçük bir tura katılma teklifinde bulunabilirsiniz.

eğlenceli ilişkiler

Sürekli siyam ikizi gibi dolaşmanız size bir şey katmaz, aksine birbirinizden daha kısa sürede bıkmanız ve sıkılmanız anlamına gelir. Birlikte olduğunuz zamanları doğru planlar ve verimli geçirirseniz bu durum ilişkinize daha da olumlu yansıyacaktır. Ortak hobiler geliştirebilirsiniz. Birlikte balığa çıkabilir, tenis oynayabilir veya doğa turlarına katılabilirsiniz.

iyi bir ilişki için öneriler

Sponsorlu Bağlantılar

 

Farklı insanlar olduğunuzu unutmamalı ve fikri ayrılıklarında hemen savunmaya veya saldırıya geçmemelisiniz. Öfkenizi kontrol etmeli ve her zaman empati yapmaya çalışmalısınız. Yüksek sesle konuşmanın tartışmaları alevleyeceğini de akılda tutmakta yarar var. Olayları kavgaya dönüşmeden halletmeye çalışırsanız ilişkiniz çok daha uzun ömürlü ve sağlıklı olacaktır. Tabi ki her zaman birbirinize karşı saygılı davranmalı ve konuşmalarınızda da aynı saygıyı muhafaza etmelisiniz.

ilişkiyi korumanın yolları

 

 

Tv kumanda kavgası size bir şey kazandırmaz. Eğer eşiniz maç izlemek istiyorsa bırakın izlesin. Neden onu engelliyor ya da maç izleyeceği zamanı sizinle geçirmesini istiyorsunuz ki? Herkesin farklı hobileri ve zevkleri olduğunu unutmayın, o maç izlerken siz de sevdiğiniz bir filmi izleyebilir, kitap okuyabilir ya da başka işlerle uğraşabilirsiniz. Hatta belki siz de onunla maç izleyebilirsiniz, denemekten bir şey çıkmaz öyle değil mi?

mutlu beraberlik kuralları

Yoğun stres altında iken eşinize normalden biraz daha müsamahalı davranmalısınız. Eve geldiğinde onu öperek ve gülümseyerek karşılamak da üstündeki negatif enerjinin azalmasını sağlayacaktır. Sorunları olduğunda ona yüz çevirerek ya da sıkıntılarını silah gibi kullanmak yerine, ona yardımcı olup çözümler üretmeyi denerseniz hem onu, hem de kendinizi mutlu edersiniz.

sağlıklı ilişki yöntemleri

Aşırı eleştirinin bırakın eşinizi, kimseyi mutlu etmeyeceği bir gerçek. Olabildiğince yapıcı eleştirilerde bulunmalı ve isteklerinizi makul bir şekilde söylemelisiniz. Tatlı dil her zaman iletişimi daha kolaylaştırır. Arada bir ayrı kalarak birbirinizi özlemeniz de ilişkiniz için oldukça önemli olacaktır. Uzak kaldığınızda birbirinizin değerini daha fazla anlayacağınızı göreceksiniz. Tabi çok fazla ayrı kalmanız başka sıkıntıları da beraberinde getirebilir, dozunu iyi ayarlayın!

evliliğin altın kuralları

Birbirinizin sadece eşi değil, aynı zamanda en yakın arkadaşı olursanız iletişiminiz de son derece sağlıklı olacaktır. Konuşurken onu dinlemeli ve kendinizi ifade ederken de doğru sözcükleri seçmelisiniz. Evlendiğiniz için ağzınıza geleni söyleme hakkınız olmadığını unutmayın iki farklı birey olarak her zaman sağlıklı bir iletişim için önce saygı gerekir. Tabi ki kavga da etseniz, gece yatakta birlikte yatmayı ve sorunları yatak odasına taşımamayı da öğrenmelisiniz. 

Sponsorlu Bağlantılar