Sponsorlu Bağlantılar

Meraklı bir kadın olabilirsiniz veya sevdiğiniz kişiye dair çok daha fazla şey bilmek hoşunuza gidebilir. Ancak öyle sorular var ki, sevgilinize sorduğunuzda tatlı bir cevap almak yerine, durup dururken fırtınalı bir denizde alabora olmuş hissetmenize neden olabilir. Tartışmak istemiyor veya büyük kavgalar çıksın istemiyorsanız bu soruları erkek arkadaşınıza sormamanızda fayda var.

erkeklerin-nefret-ettigi-davranislar

Kilo Mu Aldım?

Bu soruyu sormanızın ne anlamı var? Bu soruyu sorabildiğinize göre, kilo aldığınızın da gayet farkındasınız demektir. Kendinizi iyi hissetmek için veya onun sizin kilo almanızla alakalı asla olumsuz bir düşünce içinde olmadığını onaylatmak adına bu boş ve bir o kadar da anlamsız soruyu sormamalısınız. Size kilo aldığınızı söylemeye cesaret edemeyeceği için yalan söyleyecek veya doğruyu söylediğinde de kavga çıkacaktır. Onu bu ikilemde bırakmak durup dururken başlayacak bir tartışmanın da ilk kıvılcımı olabilir. Aynaya bakın ve kilo aldığınızı düşünüyorsanız rejime başlayın.

Eve Gelince Haber Verir Misin?

Kreş öğretmenliği için staj yapıyormuş gibi, yetişkin bir erkeğe eve gittiğinde sizi aramasını söylemeyin. İlk başlarda çok sorun yaratmasa bile erkekler bu sorulardan ve kendilerine emrivaki gibi gelen bu zorunluluklardan hiç hoşlanmıyorlar ve bir süre sonra ters cevaplar vermeye ya da hiç aramayıp sigortaların uzun süre atmasına neden olabiliyorlar.

iliskilerde-kavga-nedenleri

Ben Mi O Mu?

Bu tip sorular gerçekten bıktırıcı ve kesinlikle kavga başlangıcı oluyor. O kadın mı güzel yoksa ben mi, o mu zayıf ben mi, onu mu seçerdin beni mi, o daha mı çekici gibi anlamsız sorular sormayı bırakın. Ayrıca kendinizi kıyasladıkça onun gözünde size duyduğu saygıyı da azaltacağınızı hatırlayın.

Sponsorlu Bağlantılar

iliski-sorunlari

Ne Düşünüyorsun?

Her zaman olmasa da, çoğu zaman dünyanın en anlamsız ve bir o kadar da kavgaya neden olan saçma sorularından biridir. Erkeklerin dalgın şekilde bir yere bakmaları veya o an konuşmuyor olmaları ille de bir şey düşündükleri anlamına gelmez. Kadınlara has bir özellik olan bu durum, soru şeklinde iletildiğinde emin olun sevgilinizin bambaşka düşüncelere girmesine neden olacak, bir şey düşünmüyorsa da artık düşünmeye başlamasına vesile olacaktır. Sessizliklerin de gerekli olduğunu hatırlayın.

kavgaci-sevgili

Önceki Sevgilini Hala Seviyor Musun?

Adam ayrılmış, üstelik yeni bir ilişkiye başlamış ve hatta aradan da epey zaman geçmiş ama siz hala eski sevgilisini sevip sevmediğini ona sorabiliyorsunuz. Sormayın. Eski sevgilisiyle kendinizi kıyaslamayın, onu sevdiğini sormayın, öyle olsaydı sizinle ne işi olurdu öyle değil mi? Bırakın bu tip kompleksli cümleleri de anın tadını çıkarın.

ask-ve-kavga

O Kim?

Ne zaman telefon çalsa o kim diye sormayı kesin. Kimse kim, gerekli olduğunda mutlaka sizinle paylaşacaktır ama sorgu meleği gibi sürekli o kim, bu kim diye sormaya başlarsanız söyleyeceği varsa da söylemeyecek ve bir süre sonra da kavga nedeni haline gelecektir.

iliskide-kavga-nedenleri

Niye Sinirli Olduğumu Bilmiyor Musun?

Hayır, bilmiyor. Muhtemelen de bilmeyecek. Siz kendi içinizde alınıp kırıldığınızda onun telepati yöntemiyle bunu fark etmesini bekliyorsanız daha çok beklersiniz. Erkeklerin kadınlardan farklı olduğu gerçeğini bir an önce idrak edip, neye kızdıysanız açık açık söylemeyi tercih etmelisiniz.

Sponsorlu Bağlantılar