Sponsorlu Bağlantılar

Aşk ne mucizevi bir sözcüktür. Herkesin hayatını baştan aşağı değiştirecek kadar özel bu duyguya sahip olanlar ne kadar şanslıysa, aşkı arayan ve bir türlü karşılaşamayan insanlar da o kadar mutsuz. Pek çoğumuz aşkı arar dururuz ancak bir türlü bulamayız. Hangimizin “bu sefer başka”, “gerçekten aşık oldum”, “bu başıma gelen en güzel şey” dediği ve sonrasında büyük hayal kırıklıkları yaşadığı hikayelerimiz yok ki. Evet ne yazık ki aşk bazen kafa karışıklığına da neden olduğu gibi, bazı duyguları onunla karıştırmamıza da neden olabiliyor. Peki neden bulamıyoruz aradığımız aşkı ve o nerede saklanıyor, işte cevapları.

asik-olmak-istiyorum

Öncelikle pek çoğumuz bir an önce aşık olmak için neredeyse pervane gibi uçup duruyoruz. Ve bu koşturmaca içinde ateşe doğru uçup kanatlarımızı yakıveriyoruz. Acele etmek ve bir an önce olsun istemek aşkı bulmamıza engel olduğu gibi, bazen de doğru insanlarla karşılaşıp görmezden gelmemize neden olabiliyor.

dogru-aski-bulmak

İdeal aşk kavramına saplantı haline takılı kaldığımız için de o aranılan büyülü aşk bir türlü gelmiyor. Hepimizin kafasında ideal bir erkek ve ideal bir aşk var ve ne yazık ki bu prototip asla gerçek olamayacak kadar hayal ürünü. Gerçeklere göz kapayarak, hayali bir kahramanla gelecek aşkı daha çok aramak gerekecek. Bu konuda annelerin sözlerine kulak verip, gerçek aşkın ne gibi kriterlere sahip olduğuna daha genç yaşta kulak kabartmak en iyi çözümlerden biri oluyor.

 asik-olmak

Yalnızlık korkusundan dolayı her karşına çıkanı aşk sandığınız için de gerçek aşkı bulamıyor olabilir misiniz acaba? Sırf yalnız kalmamak için her önüne gelene göz süzüp, işte bu sefer olacak diye heveslendiğin için aşkın geleceği varsa da gelmiyor zaten.

ask

Sponsorlu Bağlantılar

Hep yanlış adamlara aşık olduğumuzu sandığımız için bu başımıza gelenler. Çevrende sana olan aşkından ölen insanlar varken gidip sırf aşık olmayı çok istiyorsun diye bir kütüğe tapmaya başlıyorsun. Bir sabah kendine geldiğinde ise, çevrende büyük bir aşkla fır dönen o insanları elinin tersiyle nasıl da kenara attığını anladığın için de aşk bir türlü gelmiyor ne yazık ki.

aski-bulmanin-yollari

Hayatın filmlerdeki gibi olmadığını anlamaya başlasan iyi olacak, zira aşk da filmlerdeki gibi olmuyor. Yaşanan sıra dışı olayları kendine temel almak yerine, hayatını bir film gibi yaşamaya karar verdiğinde, en büyük aşkını da yaşamaya başlayacaksın zaten.

muhtesem-asklar

Aşk denildiğinde akan suların durması, birden hülyalara dalınması, o aklı başında kadının gidip yerine ergen bir kız çocuğunun gelmesi de aranan aşkı bulmayı zorlaştırmıyor mu sence de? Sonra bir duvara toslarmış gibi karşında duran öküze bakmak zorunda kalman hep bunlardan işte.

mutlu-bir-iliski

Bir türlü eski sevgilini kafandan atamadığın için, karşına çıkan o güzelim insanları aşık olamıyorum bahanesiyle def etmeye kalktığından, yaşayacağın en güzel aşk hikayelerini de kaçırıyor olabilirsin. Aşk istiyorsan önce eski defterleri kapat, olmadı yak gitsin.

yalniz-kalmak

 

 

Kalbin acıdığı için biri gelip seni iyileştirsin istiyorsun ve o sırada karşına çıkan herhangi biri sana iyi davrandığında onu aşk sanıyorsun. Bu yanılgılar sonradan aşk kısa sürüyor cümleleri kurmana ve yeniden aşkı aramana neden olmuyor mu acaba?

asik-olamamak

Diğer yazılarımızı okuyarak da aşk ve ilişkiler ile alakalı keyifli konulara göz atmış olabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar