İlişkinizi Dostça Bitirmenin Yolları

Sponsorlu Bağlantılar

Yaşanan onca şeyin ardından bitiş çizgisine geldiğinizde, karşınızdaki insanı kırmadan, incitmeden veya kötü bir ayrılık yaşatmadan onu nasıl terk edeceğinizi kara kara düşünüyor olabilirsiniz. İlla ki her ayrılıkta bir taraf diğerinden çok daha fazla üzülür. Hasarı azaltmak, ayrılık acısını bir nebze de olsa katlanılır kılmak istiyorsanız, bu konuda neler yapabileceğinizi yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

Asla Mesajla İlişki Bitirmeyin

Sebebi ne olursa olsun, yüz yüze ayrılmalısınız. Telefondan çekeceğiniz bir mesaj veya diğer sosyal paylaşım sitelerinden göndereceğiniz bir ayrılık yazısı işleri olduğundan çok daha kötü yapacaktır. Zor da olsa mutlaka yüz yüze konuşarak ayrılmalısınız. Neticede sizden ayrılmak isteyen o olsaydı, herhalde Facebook üzerinden alacağınız bir mesajla ilişkinizin sonlandığını öğrenmek istemezdiniz.

ayrılmak

Suçu Ona Atmayın

Adil olun ve bir suçlu aramak yerine, ikinizin de kabahatli olduğu durumlar olduğunu en uygun dille ifade edin. Ayrılayım derken kendinizi uzayıp giden bir tartışmanın içinde bulmak istemiyorsanız suçlayıcı konuşmalardan veya imalardan uzak durmalısınız. Olabildiğince yumuşak ifadelerle ve kararlı olduğunuzu bildiren kısa bir konuşma yeterli olacaktır.

Yalan Söylemeyin

Nasıl olsa bir gün çıkacaktır, o yüzden siz en iyisi yalan söylemeyin. Ayrılığın da bir onuru olması gerektiğini aklınızda tutun ve ayrılmak istemenizdeki gerçek sebebi olduğu gibi söyleyin. Kırılmasını göze almanız, bir ömür boyu kafasında soru işaretleri kalmasından daha merhametli bir davranış olacaktır.

iliskiyi-bitirmek

Yetişkin Gibi Hareket Edin

Yeni yetmeler gibi davranmak yerine, yaşınızın gerektirdiği ağırlıkla ve olgunlukla hareket edin. İncinmiş de olsanız, kalbiniz paramparça olmuş olsa da, bitirirken bunları bir kenara koyup, yaşadığınız güzelliklerin hatırına sakince konuşmalı, ona en uygun dille sebepleri söylemelisiniz. Aşağılamak, bağırıp, çağırmak birbirinden nefret eden ve sonsuza kadar lanetle anılacak bir ilişki yaşadığını düşünen iki insan olmanıza neden olacaktır.

Sakin Bir Yerde Konuşun

Yüz yüze konuşurken birbirinizi duyabileceğiniz, strese girmeyeceğiniz veya dikkatinizin dağılmayacağı bir mekan seçmelisiniz. Ayrıca yanınızda bir başkası varken asla onu terk etmeye kalkmamalısınız. Tabi ki çok sessiz veya sakin bir yer seçmenizin de fevri hareketler için çok uygun olacağı gerçeğini ıskalamamalı, topluma açık yerleri tercih etmelisiniz.

terketmek

Duygularınıza Yenik Düşmeyin

Ayrılmaya gidip, bir anda onun konuşmaları ve melül bakışları sonrasında sözlerinizi yutkunup ilişkiye devam etmeyi seçmeyin. Duygularınızı bir kenara koyun ve aldığınız kararın arkasında durun. Ağlayacaksanız da eve gittikten sonra yatağınıza kapanarak salya sümük hale gelebileceğiniz vakti bekleyin.

Sponsorlu Bağlantılar