Sponsorlu Bağlantılar

Diyet yapma düşüncesi bile pek çok insanı strese sokmaya yeter. Yeniden diyet listeleri, uyulması gerekenler, kalori cetvelleri vesaireler hiç bitmez. Kısır döngü haline gelenler olduğu gibi her seferinde başaracağına inanan insanların sayıları da bir hayli fazladır. Diyet sözcüğünü sevimsiz bulanlar da son zamanlarda sağlıklı yaşam sözcüklerini tercih eder oldular.

diyet sofrası (750 x 400)

 

Aslında her neresinden bakılırsa bakılsın, o ünlü sözdeki gibi, yani ne yerseniz o oluyorsunuz. Elbette bazı hastalıklar ve farklı durumlardan kaynaklanan sorunları bu durumun içine dahil etmiyoruz. Yediklerimizin yansıması isek, diyet ya da başka sözcükler aramadan sadece yine yediklerimizi biraz değiştirip daha sağlıklı ve fit bir görünüme kavuşabiliriz.

Diyet yapmaya başlarken kendimize yediklerimizi kontrol edeceğimizi söylemek işe yarayabilir. Ne yediğimize dikkat etmekle işe başladığımızda ise aslında ne kadar hatalı ve yanlış beslendiğimizi de kısa bir süre içinde görmüş olacağız.

diyet yapmak (750 x 400)

Uzmanlar zengin sofralardan yanalar. Diyet yapan kişilere verilen tavsiyeler artık o sevimsiz kibrit kutusu ölçekleri veya tatsız tuzsuz haşlamalar değil elbette. Daha lezzetli ve baharatlardan yararlanılarak yapılan yemekler pek çok internet sitesinde veya tv programında tarifleri ile beraber sunuluyor.

Tabi ki tuz, şeker ve yağ oranına çok dikkat etmek gerekiyor. Sofradan en çok azaltılacak olan bu üç beyaz dışında aslına her şeyden yemek söz konusu.

diet (750 x 400)

Doğru besin alarak ve yiyerek kilo vermenin kolaylıklarından yararlanmak istiyor ve damak tadınızı da kaçırmak istemiyorsanız sofranızdan özellikle tam buğday ekmeğini eksik etmeyin.

Salata yiyin ve içine mutlak zeytinyağı koyun, elbette bu miktarı olabildiğince az tutun. Gün içinde her şekilde bir öğününüzde mutlaka yoğurt bulundurun ama kaymaksız olanları tercih edin.

Gün içinde iki öğünde ızgara tavuk, balık veya et yiyin. Mutlaka taze meyvelerden yemeyi de ihmal etmeyin. Tüm bunları ölçülü şekilde yemeyi öneren uzmanlar aynı zamanda gün içinde sık sık yeşil çay içmenin de kişinin metabolizması üzerinde hızlandırıcı etkisi olacağından dolayı tercih edilmesi gerektiğinde ısrarcılar. Tabi ki sürekli bitki çayı tüketmek de faydalı değil.

Gün içinde bir veya iki fincan gayet yardımcı olabilir. Çayınızın içine limon sıkabilir ya da tarçınla tatlandırabilirsiniz.

 

 

Sponsorlu Bağlantılar
Diyet Yaparken Uymanız Gerekenler
0%Genel Puan
Okuyucu Puanı: (1 Oy)
100%