Sponsorlu Bağlantılar

Kış bitkisi olarak bilinen ve özellikle solunum yolu rahatsızlıklarına, soğuk algınlıklarına iyi gelen ekinezya tam anlamıyla şifa dağıtıyor. Pek çok mantar enfeksiyonuna iyi gelen ekinezyanın faydaları saymakla bitmiyor ama en çok viral bakterilerle savaşmakta güçlü bir etkiye sahip. Enfeksiyonları kontrol altında tutmaya ve enfeksiyonların vücutta bıraktığı hasarı azaltmaya da yardımcı oluyor. Bugün pek çok kanser tedavisinde bağışıklık sistemini güçlendirmek amacıyla kullanıldığı biliniyor. Kök kısımlarıyla beraber yaprakları da kullanılan Ekinezya Kızılderili toplumlarının da sıklıkla kullandığı, kökleri çok eskiye dayanan önemli bir bitki.

Kış mevsiminde ve soğuk havalarda gripten korunmak için kullanılırken, aynı zamanda soğuk algınlığı belirtileri başladığında içilmesiyle semptomları azalttığı fa bilinen bir gerçek. Ekinezya bitkisini nasıl kullanılır diye merak edenler öncelikle dikkatli olmalı zira alerjisi olanların uzak durması da önemli bir ayrıntı.

Sponsorlu Bağlantılar

Vücuttaki lenfosit etkinliğini önemli derecede artıran bitki, gargara yapılması sayesinde boğaz enfeksiyonlarına, bademcik enfeksiyonlarına ve boğaz ağrılarına da iyi geliyor. Deride oluşan kızarıklıkları gideren ekinezya vücudun direncini artırıp bağışıklık sistemini de kuvvetlendiriyor.

Mantar enfeksiyonları başta olmak üzere pek çok virüste karşı koruma sağlıyor ve antioksidan özelliği bulunmaktadır.

Sivilcelerin yok olmasında ve özellikle çıban tedavisinde kullanılabilir. Romatizmaya bağlı oluşa n kas ağrılarını ve eklem ağrılarını da giderir. Pek çok migren hastasına iyi gelen ekinezyanın ateş düşürücü özelliği olduğunu da ekleyelim. Hamile bayanların kullanması sakıncalı olabileceğinden doktora danışılmalıdır. Özellikle alerjik reaksiyonlara da neden olabileceği göz önünde bulundurulmalı ve dikkatli kullanılmalıdır.

Sponsorlu Bağlantılar