Kadınlar İçin Hayati Öneriler

Sponsorlu Bağlantılar

Kadınların bedeni narin yaratılmıştır. Bu yazımızda sizlere birçok ruhsal ve bedensel hastalığa açık olan bayanlar için hayati öneriler vereceğiz.

Sağlığınızı koruma altına alın

Öncelikle günümüzde çok sık rastlanan rahim ağzı kanserinden bahsedeceğiz. Kadınlar arasında görülen kanser türleri içerisinde en hızlı ilerleyen fakat erken teşhis edildiğinde tedavi ile kanserli hücrelerden kurtulmanın çok yüksek olduğu bir kanser türünden bahsediyoruz. Bunun için söylenecek hayati öneri; 12 yaşında rahim ağzı kanser aşısı yaptırılmalıdır. Zira cinsel açıdan aktif hale gelmeden bu aşıyı olmak daha koruyucu olacaktır. Yetişkinler içinse smear testlerinden bahsedebiliriz. Yılda 1 defa yaptırılacak bu testler ile kansere sahip olup olmadığınızı tespit edebilirsiniz.

kadinlar-icin-hayati-oneriler

Sağlıklı hamilelik dönemi geçirmek için

Sponsorlu Bağlantılar

Yapılması gereken ilk şey kontrollerin yaptırılmasıdır. Bu kontrollerde kan sayımı yapılmalı, bulaşıcı hastalık riskleri değerlendirilmeli, tiroid değerlerine bakılmalı, çiftler arasında kan uyuşmazlığı var mı kontrol edilmelidir. Gebe kalındıktan sonra; düzenli olarak kontrollere gidilmeli, bebeğin yerleştiği yerdeki durumu göz altına alınmalıdır. Bebek doğduktan sonra 40 gün vücuda izin verilmelidir. Kendine gelen vücudun kontrollerini yaptırmak için hamilelikten 40 gün sonra doktora gidilmeye başlanmalıdır.

saglikli-yasam

Menopoza girdiyseniz

Uzmanlara göre menopoz dönemine girmiş bir bayan protein ağırlıklı beslenme düzenine girmelidir. Protein haricinde kalsiyum, D vitamini gibi kemiklere iyi gelecek besin maddeleri tüketmelidir. Bahsi geçen kadınlar için hayati önerilerde spordan da bahsetmek mümkün. Sporsuz yaşam uzun vadede birçok problemi meydana getirecektir.

Sponsorlu Bağlantılar