Kardiyovasküler Egzersiz

Sponsorlu Bağlantılar

Egzersizlerin, 7’den 70’e genel sağlık şartlarını taşımış neredeyse tüm bireyler için ne kadar önemli olduğunu gayet iyi biliyoruz. Genel olarak bayanlar bu konuda daha karalı olsalar da, hayatını düzene koyabilmek isteyen baylarda, düzenli bir şekilde kardiyo çalışmalarını tamamlamaktadır. Sizlerde kardiyovasküler egzersiz hakkında bazı fikirler alabilmek için, aşağıdaki maddelere göz atabilirsiniz.

Koşu her zaman önemli

Spor yapmak için her daim spor salonlarınıza ihtiyacınız yok. Gün içerisinde belirlenmiş uygun bir saat içerisinde, kardiyovasküler hareketler arasında olan koşu, kan akışınızı da hızlandıracak, sporun verimliliğini de sizlere sunabilecektir.

Bayanlar için aerobik her zaman büyük bir yere sahiptir. Bunun için her hangi bir spor salonuna ya da ekipmana ihtiyacınız olmayabilir. Evde kendi imkânlarınız ile bile gerçekleştirebilmeniz mümkün olurken, hareketleri tam olarak doğru yapmak istiyorsanız, aerobik eğitim videolarından yardım alabilirsiniz. Diğer aerobik ve kardiyovasküler egzersiz hareketlerden bahsetmek gerekirse, şunlardan yardım alabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar
  • Koşu
  • Yürüyüş
  • Yüzme
  • Bisiklet

kalori-harcatan-egzersizler

Bunların yanı sıra aerobik olmayan egzersizler isteyenler için ise;

  • Beyzbol
  • Futbol
  • Kros gibi sporlar tercih edilebilir.

Elbette ki tüm bu hareketlere ve çalışmalara başlamadan önce, ilk olarak kaslarınızı ısındırmanız gerekiyor. Böylelikle daha sağlıklı ve verimli bir etki alabilirsiniz. İlk başlangıç yapacak kişiler ise, ilk dakikalarda fazla yüklenmeleri tavsiye edilmezken, süreçleri, yavaştan hızlandırmaları öneriler arasındadır. Hafif tempo ile başlayarak, direncinize ve vücudunuza göre hızlandırabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar