Sponsorlu Bağlantılar

Çok yemediğinizi ve dikkat ettiğinizi düşündüğünüz halde kilo alıyorsanız kahvaltı alışkanlıklarınıza göz atmanızda fayda var. Güne sağlıklı başlamak ve iyi bir kahvaltı yapmak isterken gereğinden fazla kalori alıyor olabilirsiniz. Günlük hayatta pek çoğumuzun dikkat etmediği mükellef kahvaltı sofraları aslında fazla kilolarımızın da sebebi olabiliyor.

Muhtemelen sabah kalktığınızda kendinizi oldukça aç ve iştahlı hissediyorsunuz ve kendinize güzel, sağlıklı bir kahvaltı hazırlıyorsunuz. İştahınız yüksek olduğu için fazla yeme durumu söz konusu olabileceği için, kahvaltı yapmadan yarım saat önce elma sirkeli bir bardak ılık su içerek önce iştahınızı baskılamanız ve sonrasında kahvaltı yapmanız kalori alımınızı da azaltacaktır.

diyet-kahvaltisi

Sponsorlu Bağlantılar

Hızlı kahvaltı yapma alışkanlıkları da kilo aldıran etkenlerden biridir. Özellikle çok çiğnemeden ve ayaküstü yapılan kahvaltılar hem sindirimi zorladığından, hem de daha çok karbonhidrat ağırlıklı olduğundan bu alışkanlığınızı değiştirmeniz gerekebilir. Kahvaltınızda meyve suyu içmeniz de kan şekerinizin kısa süre sonra düşmesine neden olacağı için daha çabuk acıkabilirsiniz. Meyve suyuna alternatif olarak limonlu çay veya bitki çayları deneyebilir, şeker yerine bal tercih edebilirsiniz. İşte kahvaltı yapmak zorunda kalıyorsanız geceden kendinize sağlıklı bir sandviç hazırlamanız iyi gelecektir.

zayiflamak

Kilo vermek için uğraşırken, kahvaltıda aldığınız karbonhidrat miktarını ayarlamamanız alacağınız yolu engelleyecektir. Söğüş şekilde doğranmış domates, biber ve salatalık üzerine zeytinyağı gezdirebilir, haşlanmış yumurta ve bir dilim tam buğday ekmeği yiyebilirsiniz. Protein ağırlıklı beslenmek daha az kalori almanızı sağlayacak ve kahvaltıda tüketeceğiniz yulaflı besinler sayesinde bağırsaklarınızın da daha hızlı çalışmasına yardımcı olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar