Sponsorlu Bağlantılar

Hem güzelliğiniz, hem sağlığınız, hem de ev hayatınızı kolaylaştırmak için limondan yararlanabilirsiniz. Sayısız faydası olan limon, pek çok pratik kullanım alanına sahip.

Ocağınızı veya tezgahınızı temizlemek ve yağlardan kurtulmak için 1 adet limon suyunu 1 litre suyun içine ekleyin ve bir tutam da tuz koyun. Mutfağınızı bu karışımla silerek hem kötü kokulardan, hem de yağ ve kirden kurtulursunuz. Aynı karışımla fırınınızı da silebilirsiniz ve lekelerin ne kadar kolayca çıkacağını görebilirsiniz.

Balık veya lahana pişirdiyseniz evinizi saran kokudan da rahatsız olacaksınız demektir. 1 tencere suyun içine iki tarçın çubuğu ve karanfil koyup, içine dilimlenmiş limon attığınızda kaynayan suyun bir süre sonra evinize harika bir koku verdiğini hissedeceksiniz.

limonun-faydalari

Boş bir sprey şişesinin içine doldurduğunuz suyun içine yarım limon sıkın ve bu karışımı eve ve kendinize sıkarak sinekleri kendinizden uzaklaştırabilirsiniz.

Limonlu su dolu bir tencereye, kararmış ya da pas tutmuş metal eşyalarınızı atıp kaynattığınızda tüm lekelerin yok olduğunu görebilirsiniz. Aynı zamanda kireçlenen mutfak eşyalarınızı ya da musluklarınızı limonla ovalayarak temizleyebilir ve kireç artıklarından kolayca kurtulabilirsiniz.

Camlarınızı gazete kağıtlarıyla silip lekelerden arınmasını sağlamak yerine, durulama suyuna limon sıkabilir ve gazete kullanmaktan vazgeçebilirsiniz.

Üzerine yemek döktüğünüz veya meyve suyu damlattığınız kıyafetlerinizdeki lekelerin üzerine limon sürerek makineye atmanız halinde lekelerden de kurtulabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Limonla yapacaklarınız bunlarla sınırlı değil elbette. Ter kokusundan kurtulmak için koltuk altlarınıza limon sürebilir, ellerinizi limonla ovarak balık ya da soğan gibi kokulardan da kurtulabilirsiniz.

limonla-dis-beyazlatma

Limon suyu ile gargara yapmak boğaz ağrılarını giderir ve bir tutam karbonata damlattığınız limon suyuyla dişlerinizi ovalayarak daha da beyaz görünmelerini sağlayabilirsiniz. Diş beyazlatma uygulamasını en fazla haftada bir kez uygulamanız gerektiğiniz de hatırlatmamız gerek.

Cilt üzerindeki etkileri de saymakla bitmeyen limonla siyah noktalarını ovarsanız yok olduklarına şahit olabilirsiniz. Ellerinize limon sürebilir ve tırnaklarınızı limonla ovarak daha da güçlü hale getirebilirsiniz.

limonla-cilt-bakimi

Aç karnına içeceğiniz bir bardak suyun içine limon sıktığınızda kilo vermeniz kolaylaşır ve saç renginizi açmak için de limon suyundan faydalanabilirsiniz.

Ayaklarınızın kokmasından şikayetçi iseniz, akşam eve geldiğinizde bir tencerede kaynattığınız dilimlenmiş iki limon bulunan suyla ayak banyosu yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar