Sponsorlu Bağlantılar

Bazı yiyeceklerin doğal şifa kaynağı olduğunu artık hepimiz biliyoruz. Doğal yollardan sağlığınızı korumak için bazı besinleri sıklıkla tüketmeye özen göstermelisiniz. İşte doğal şifa deposu olan besinler:

Pazı, özellikle gözleri koruyan bir sebze olduğundan mevsiminde sıklıkla tüketilmelidir. Mümkün olduğunda saf zeytinyağında pişirilmeli ya da salatalarda çiğ olarak tüketilmelidir.

pancar

Pancarın sağlığa yararları her gün dillerde dolaşıyor. Kansere karşı önemli bir koruyucu olduğu bilinen pancarı taze şekilde tüketmek en faydalı yöntem. Salataların içine doğrayabilir veya buharda pişirerek de tüketebilirsiniz. Antioksidan deposu olan pancarın suyunu da içebilirsiniz.

Kanserle savaşan besinlerden biri de lahanadır. Tiroid hastaları için önerilmeyen lahanayı tüketirken çiğ olmasına özen gösterin.

tarcin

Kan şekerinizi dengelemek istiyorsanız ve kolesterol sorununuz varsa tarçını sofralarınızdan eksik etmeyin. Özellikle içeceklerinizde veya keklerinizin içinde bolca kullanabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Yüksek tansiyonu düşüren ve kan basıncını dengeleyen nar antioksidan özelliği ile yaz mevsiminde bolca tüketmeniz gereken meyveler arasında yer alıyor.

Magnezyum eksiğiniz varsa kavrulmamış kabak çekirdeği yiyebilir, antioksidan özelliğinden yararlanmak için erik kurusunu atıştırmalık olarak yiyebilirsiniz.

nar

Kalsiyum açısından zengin olduğu kadar Omega 3 bulunmasıyla da sağlık dostu olan sardalye de en çok tüketmeniz gerekenler arasında. B vitamini açısından da çok zengin olan sardalye demir eksikliğinizi de önemli ölçüde kapatacaktır.

Güçlü bir hafıza için yabanmersini yemeli, her türlü enfeksiyonla savaşmak ve kanserden korunmak için de yemeklerinize mutlaka zerdeçal eklemelisiniz.

yabanmersini

Diyet yapanlar için de tok tutma özelliği olan balkabağı oldukça faydalıdır. Aynı zamanda bağırsaklar için lifli besin kaynağı olarak da çok yardımcıdır. Vücut direncini de artırır.

Sponsorlu Bağlantılar