Sponsorlu Bağlantılar

Fazla kilolarınız kabus olmasın. Yaşamınızda yapacağınız küçük ama etkili değişiklikler sayesinde yiyerek kilo verebilirsiniz. Zaten bildiğiniz şeyler olsa da siz yine de sağlıklı beslenme konusunu bir kez daha düşünün. Asıl meselenin diyet listesi kurallarına harfiyen uymanın sıkıcılığı ise onu da kenara bırakın. Zayıflamak istiyorum ama bir türlü kilolarımdan kurtulamıyorum, sürekli acıkıyorum diyorsanız yediğiniz besinleri gözden geçirmeniz doğru olacaktır. Özellikle tok tutan besinler tüketmeye gayret ettiğinizde artık eskisi kadar sık acıkmayacak ve daha kolay diyet yapacaksınız.
diyet salata

Sponsorlu Bağlantılar

Günlük yemek menünüze salata eklemeyi ihmal etmezseniz, hem lif bakımından zengin bir beslenme düzenine sahip olursunuz, hem de tok tutması nedeniyle uzun süre acıkmazsınız. Tabi ki yemeklerden önce içeceğiniz bir kase çorba da tokluk konusunda size yardımcı olacaktır. Sebze ve bakliyat çorbalarını tercih edebilirsiniz. Besin değeri yüksek olduğu kadar içerdiği su miktarıyla da tokluk hissetmenizi sağlayacak ve zayıflamak konusunda yardımcı olacaktır.

 ızgara balık

Izgara balık her diyet listesi için vazgeçilmezlerden olduğu gibi, tok tutma özelliği ile de öncü besinlerdendir. Pek çok vitamin ve mineral içeren balık hem sağlıklı bir hayata kavuşmanıza, hem de kilolarınızdan kısa sürede kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Gün içinde bir avuç kadar fındık veya ceviz tüketebilir açlığınızı bastırıp uzun süre tok kalabilirsiniz. Tabi ki miktarı abartmamanız son derece önemli. Son olarak su tüketiminizi de artırmalısınız. Çoğu zaman susuzluk duygusu ile açlık duygusunun birbirine karıştığını unutmamalı, gün içinde en az 2 litre su içmeye çalışmalısınız. 

Sponsorlu Bağlantılar