Sponsorlu Bağlantılar

Eşyalar kişilerin zamanla duygusal bağ ve hatta yakınlık kurdukları önemli nesnelerdir. Hiç kuşku yok ki pek çok kişi bazı eşyalara normalden biraz daha düşkündür, ki olabilir. Herkesin pek çok anısı olduğu gibi, hediye edilenler veya maddi açıdan yüksek değerlere sahip olanlar da bu sınıfa girebiliyor. Tabi ki bu listenin içinde, herhangi birinden hediye gelmeyen, manevi değeri olmayan, sadece 5 yaşındaki bir çocuğun oyuncak ayısını sürükleyerek dolaştığı günlerdeki gibi bir bağlılıkla tüm eşyalarıyla duygusal yakınlık yaşayanlar var. İşte böyle bir sevgiliniz varsa, işiniz var demektir.

ilişkiler

Ha deyince anlaşılmayan bu tipler için bazı tüyolar verelim ki, ilişki kıvamına gelmeyen arkadaşlığınızı şöyle bir gözden geçirin. İlerde şok geçirmek yerine, bahar yağmurlarında tatlı tatlı ıslanıp unutmayı seçebilirsiniz. Tabi ki öncelikle eşyaları ile arasındaki ilişki ilk bakmanız gereken nokta olacaktır. Cep telefonu, arabası, ayakkabıları, saati hatta televizyonu veya mutfak eşyaları konusunda ne tür davranışlar sergilediğine bakabilirsiniz. Örneğin arabadan önce sizin inmenizi bekliyor ve siz inene kadar gözü hep kapıda kalıyorsa, hatta arabaya bineceğiniz zaman gelip kapınızı açıyor ve sonrasında çok yavaş şekilde kapatıyorsa, bu size centilmenlik yaptığından değil, arabasının kapısına zarar verecek davranışlarda bulunmamanız için aldığı bir önlemdir. Yuh mu dediniz? Evet evet, ne yazık ki varlar ve etrafta dolaşıyorlar, aman dikkat.

nesne bağımlılığı (750 x 400)

Sponsorlu Bağlantılar

Evine davet edildiğinizde mutlaka çaktırmadan her yere göz atın. Evde eşya kalabalığından kendinizi bile seçemez durumdaysanız, topuklu ayakkabılarınızı elinize alın ve ışık hızıyla koşarak evden uzaklaşın. Buluştuğunuz zamanlarda sürekli telefonu ile vakit geçirenler için telefonlarını yanlışlıkla mazgala düşürmenizi öneririz, tabi can güvenliğinizi de alarak. En iyisi arkanıza bakmadan bırakın arkadaşı gidin, nasılsa telefondan kafasını kaldırması epey zaman alacak ve yokluğunuzu fark etmeyecektir.

eşya bağımlısı (750 x 400)

Bir gün lazım olur cümleleri kuran bir kıyamet ateşesi ile birlikteyseniz, siz de dahil her şeyi bir gün lazım olur diye biriktireceğinden, kendinizi bir gün kapısı çalışan çöp evlerden birinde yaşıyor bulma ihtimaliniz son derece yüksek.

seyahat bavulu (750 x 400)

Üç günlük tatile giderken bir aylık tatil giysisi alıyorsa oturup bir düşünmenizde fayda var deriz. Tabi bunların dışında bir de hiçbir şeyine sahip olamayan ve neredeyse ayağındaki ayakkabının tekini bile bulamayacak durumda olanlar var ki mümkünse tanıştığınızı bile unutun ve tabi ki sevdiği eşyaları olan ama sorumluluğu da gelişmiş biraz daha normal biriyle tanışın.

Sponsorlu Bağlantılar
Eşya Bağımlısı Sevgililerden Uzak Durun Huzur Bulun
0%Genel Puan
Okuyucu Puanı: (1 Oy)
100%