Sponsorlu Bağlantılar

Yunanistan’ın en favori tatil yerlerinden biri de hiç kuşkusuz Santorini’dir. Dünyanın her yerinden jet sosyetenin de akın ettiği Santorini yüksek tepelerin üstüne kurulu bir köy. Muhteşem bir doğa ve denize sahip olmasının dışında, plajları ve misafir ettiği ünlüler ile de oldukça popüler. Yaz aylarında çok sıcak olan Santorini uzun bayram tatilleri için de kaçırılmayacak bir fırsat sunuyor. Havanın çok sıcak olması nedeni ile özellikle yaz aylarında kalp ve solunum hastalığı olanlar için tehlikeli olduğunu da belirtmek gerek. Köyün yollarının yokuş olması ve doğasının kayalıklardan oluşması da bu tip rahatsızlığı olanlar için sorun olabiliyor.

Yunanistan-Santorini

Cruise gemileri ile de gidilebilen Santorini’de teleferiğe binerek veya adaya has bir gezi yöntemi olan eşek sırtında turlara katılabilirsiniz. Günbatımının asla kaçırılmaması gerektiğini de mutlaka hatırlatmakta fayda var. En güzel günbatımını da Oia’da izleyebilir, eşsiz bir manzarada romantizm yaşayabilir ve aşkınızı tazeleyebilirsiniz. Gün içinde araç kiralandığı takdirde adayı ortalama iki gün içinde tamamen gezmek de mümkün. Yaklaşık 35 Euro’ya kiralanan araçlar dışında ATV ya da motosiklet de şehri gezmek için oldukça iyi birer alternatifler. Tekne turları sevenler için de oldukça farklı alternatifler söz konusu.

Santorinide-tatil

 

Adada taksi bulmak neredeyse bir sorun olduğundan bu konuda dikkatli davranmakta yarar var, ayrıca otobüsler de bir türlü anlaşılamayan bir sefer anlayışına sahip. Bu nedenle adayı gezmek için işi şansa bırakmak yerine mutlaka bir araç kiralamak ya da turlara katılmak zamandan kazanmanızı sağlayacaktır. Adayı gezmeye başlayanlar için önce kuzey bölgesine gidip, daha sonra da güney kısmını gezmeleri en ideal olanıdır.

Santorini-plaj

Birbirinden güzel ve muhteşem plajlara sahip olan Santorini’de en popüler plajlardan olan Kamari, Perivolos ve Perissa plajları adanın güney kısmında bulunuyor. Kalabalıktan bunalmışsanız, nispeten daha sakin olan Kameni plajını tercih edebilirsiniz. Beach club sevenlerdenseniz ve eğlenmekten hoşlanıyorsanız o zaman da Perissa ve Perivolos sizin için uygun tercihler olacaktır. Plajlardaki şezlong ve şemsiye fiyatları oldukça makul denebilir. Ortalama 7 Euro ödeyerek plaj hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

santorinide-tatil

 

Santorini’nin en ünlü plajlarından olan kızıl plaj, yani Red Beach de görmeniz gereken yerler arasında olmalıdır. Kırmızı bir kumsala sahip olan bu plajı görmeden dönmemelisiniz. Plaja çok yakın olan Deniz Feneri de, romantik çiftler için en güzel günbatımının izleneceği yerlerin başında geliyor.

Ñàíòîðèíè

Kuzey bölgesini gezenler için balık yemeye mutlaka Amoudi’ye gitmelerini öneririz. Küçük bir balıkçı köyü olan Amoudi’de muhteşem restoranlar bulabilir ve yunan mutfağının tadını çıkarabilirsiniz. İsteyenler buradaki kayalıklardan da denize girip yüzebilirler. Santorini-Oia

Meşhur mavi kubbeleri olan kiliselerin bulunduğu Oia da yine Santorini’nin kuzeyinde bulunuyor. Eşsiz bir manzaraya sahip olduğu gibi, buradaki otellerin pahalılığı da en az manzara kadar dikkat çekici diyebiliriz.

Sponsorlu Bağlantılar
Bayram Tatili Önerisi Santorini
0%Genel Puan
Okuyucu Puanı: (1 Oy)
100%